Gwiazdy

Marta Żmuda Trzebiatowska gorzko o urokach macierzyństwa. "Zostajesz sama"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Marta Żmuda-Trzebiatowska gorzko o macierzyństwie

Marta Żmuda Trzebiatowska w 2020 roku urodziła drugie dziecko. Gwiazda wycofała się z show-biznesu, jednak wciąż utrzymuje kontakt z fanami. Za pośrednictwem mediów społecznościowych dzieli się z nimi intymnymi przemyśleniami. Tym razem Marta Żmuda Trzebiatowska opisała emocje, których doświadcza, odkąd została mamą.

Marta Żmuda Trzebiatowska jest mamą dwójki dzieci. Aktorka dba o prywatność pociech, co wychodzi jej zadziwiająco dobrze. Na próżno szukać zdjęć dzieci w mediach społecznościowych aktorki lub jej męża. Co więcej, wciąż nieznane są imiona pociech aktorskiej pary.

Marta Żmuda Trzebiatowska gorzko o macierzyństwie

Niedawno aktorka podzieliła się ze swoimi fanami przemyśleniami na temat macierzyństwa. Odkąd Marta Żmuda Trzebiatowska została ponownie mamą, wycofała się z show-biznesu. Nie należy do tych influencerek, które w cukierkowy i wyjątkowo szczegółowy sposób opowiadają o magicznym i nieskazitelnym czasie, jakim jest macierzyństwo. W szczerym wpisie aktorka opowiedziała o tym, co czuje kobieta, która zostaje mamą.

"Staram się być dzielna, staram się dawać radę. Jestem mamą obecną, mamą, której zależy, która się interesuje i nie odpuszcza. Nigdy nie kierowałam się zasadą - "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal". Czasami są chwile, że czuję się kompletnie bezradna i wyczerpana…" - zaczęła swój wpis Marta Żmuda Trzebiatowska.

W 2020 roku aktorka została ponownie mamą. Jak podkreśliła, na to, co czeka kobietę po narodzinach dziecka, nie da się przygotować. Wiele rzeczy zaskakuje.

"Nikt mi nie powiedział tego wcześniej, ale macierzyństwo to samotność. Zwłaszcza w wielkim mieście, gdzie rodzina daleko, a twoje 'niedzieciowe' koleżanki już nie odbierają telefonu kiedy piszesz, że tęsknisz, że ci ich brakuje, więc w końcu przestajesz pisać, bo czujesz, że się narzucasz. A przecież wciąż masz o czym z nimi rozmawiać i właściwie marzysz, by pogadać o czymś innym niż o dzieciach. Zostajesz sama. Szukasz więc numeru do tych, od których kiedyś sama nie odbierałaś" - żali się aktorka.

W mediach, szczególnie społecznościowych, coraz częściej wypowiadają się kobiety, które podczas pierwszych miesięcy czy lat życia dziecka doświadczyły ogromnej samotności. Choć nietrudno zaprzeczyć, że ciągle mają przy sobie dzieci, to mimo to czują się wyobcowane i niekiedy niewidzialne. Marta Żmuda Trzebiatowska nie ukrywała, że macierzyństwo nie wygląda tak pięknie, jak u niektórych influencerek. Przyznała, że zdarza jej się tęsknić za życiem, które wiodła zanim na świecie pojawiły się dzieci.

"Macierzyństwo bez filtra, zupełnie nie przypomina życia z Instagrama. Wyczerpana matka podgląda je wieczorem i zazdrości, że inni to takie "ładne i ciekawe" mają. A ty? Zastanawiasz się jaką zupę jutro im podasz i nasłuchujesz czy czasem, aby znowu nie zaczyna się katar. Czasem tęsknię za moim życiem 'sprzed dzieci'. Czy to źle? Nie wiem. A jak jest u ciebie?" - napisała.

Aktorka zachęciła swoje obserwatorki do podzielenia się doświadczeniami. Podkreśliła jednocześnie, że nie chciałaby cofnąć czasu i wrócić do okresu sprzed macierzyństwa. Jednak każdy czasem ma gorszy okres.

"Czy bym do tamtego życia wróciła? Za żadne skarby! Dzieci są tym, co mi najlepiej w życiu wyszło. Do roli matki nie da się przygotować. Każdy dzień to sukcesy i porażki. Jedno jest pewne - to oni kiedyś ocenią czy dałam radę, więc warto się starać. Przytulam" - dodała.

Halina Mlynkova o macierzyństwie
Halina Mlynkova o macierzyństwie Halina Mlynkova opowiada o późnym macierzyństwie. W jaki sposób wybrała imię dla swojego syna? Źródło: Co za Tydzień

Marta Żmuda Trzebiatowska - kariera

Marta Żmuda Trzebiatowska jest aktorką teatralną i telewizyjną. Popularność przyniosły jej rola Marty Orkisz w serialu "Teraz albo nigdy" oraz pierwszoplanowa rola w komedii romantycznej "Nie kłam, kochanie", w której wystąpiła u boku Piotra Adamczyka. W 2019 roku aktorka była nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej "Orły" w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za występ w filmie "Mowa Ptaków" Xawerego Żuławskiego. Od 2015 roku Marta Żmuda Trzebiatowska jest w związku małżeńskim z aktorem Kamilem Kulą.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości