Marta Żmuda-Trzebiatowska stanęła w obronie Beyoncé. "Co z nami jest nie tak?!"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Marta Żmuda-Trzebiatowska gorzko o macierzyństwie

Marta Żmuda-Trzebiatowska dla wielu osób jest symbolem piękna, kobiecości i subtelności. Bezapelacyjnie należy też do grona najbardziej lubianych polskich aktorek. Choć stroni od pokazywania codzienności, na jej profilach w mediach społecznościowych co jakiś czas pojawiają się pełne emocji wpisy. Jeden z ostatnich poświęciła rozdanym niedawno nagrodom Grammy i stanęła w obronie Beyoncé.

Amerykańska Akademia Fonograficzna zdecydowała, że Beyoncé zostanie nagrodzona złotym gramofonem aż cztery razy. To sprawiło, że piosenkarka stała się najczęściej nagradzaną osobą w historii gali Grammy. Marta Żmuda-Trzebiatowska odniosła się do jej sukcesu i zaznaczyła, że jest wielce zawiedziona tym, co zobaczyła w komentarzach Polaków. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Marta Żmuda Trzebiatowska miała łatkę amantki. Uroda pomaga czy przeszkadza w karierze?
Marta Żmuda Trzebiatowska miała łatkę amantki. Uroda pomaga czy przeszkadza w karierze? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marta Żmuda-Trzebiatowska o Beyoncé

Wraz z początkiem lutego w nocy, z niedzieli na poniedziałek odbyła się 65. gala rozdania nagród Grammy. Beyoncé niemal od początku była faworytką w kilku kategoriach. W czterech zdobyła największą ilość głosów i odebrała statuetki. Marta Żmuda-Trzebiatowska postanowiła skomentować ten sukces i odniosła się do tego, że gdy cały świat chwali Beyoncé, Polacy skupiają się na tym, jak powinna według nich wyglądać. 

"Co z nami jest nie tak?! Kilkam dziś w info na temat Grammy - Beyoncé rozwala system. Sama od lat lubię jej płyty, byłam na koncercie - to kobieta petarda! Piękna i utalentowana. A wiecie, co głównie czytam w komentarzach? Że jest gruba, że się spasła, że Polki po trójce dzieci wyglądają lepiej niż ona, choć takiej kasy nie mają. Bardzo, bardzo, bardzo to smutne. Kto powiedział, że rozmiar XS / S jest jedynym słusznym rozmiarem?! Czy to serio jest takie ważne!? Dochodzę jednak do wniosku, że te komentarze nie są o Beyoncé, one są o kobietach, które komentują. Ewidentnie mają z tym problem. Przy poniedziałku życzę, byście umiały pokochać swoje ciało, spojrzeć na nie z życzliwością, łagodnością i szacunkiem" - napisała. 

Marta Żmuda-Trzebiatowska o urodzie 

Niedawno Marta Żmuda Trzebiatowska pojawiła się na premierze filmu "Bejbis". To właśnie tam w rozmowie z nami odniosła się do znaczenia urody w zawodzie aktorki. Wyznała też, że chciałaby żyć w świecie, w którym uroda nie umniejsza kompetencjom.  

- Ja się już na tę urodę nie obrażam. Dowiedziałam się, że mam emploi amantki już w szkole teatralnej. Nie wiedziałam, co to znaczy. Później zrozumiałam, że może to szufladkować, bo ktoś nie widzi więcej poza tym, co na zewnątrz i myślę, że to nie tylko dotyczy zawodu aktorki, to w ogóle dotyczy pięknych kobiet w naszym kraju i bardzo im życzę, aby nie musiały dwa razy bardziej udowadniać, że są świetnymi menedżerkami, świetnymi kierowniczkami... Oby to się w końcu zmieniło, że jeżeli kobieta jest piękna, to od razu jest wsadzana do jakiejś szuflady: "mniej zdolna, mniej kompetentna, mniej wykwalifikowana" - powiedziała w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości