Martin Luther King zapłacił za narodziny Julii Roberts. Jej rodzice nie mieli pieniędzy

Martin Luther King zapłacił za narodziny Julii Roberts
Martin Luther King zapłacił za narodziny Julii Roberts
Źródło: Getty Images North America
W najnowszym wywiadzie z okazji 55. urodzin Julia Roberts wyznała, że Martin Luther King zapłacił rachunek za jej narodziny, ponieważ jej rodziców nie było stać na pokrycie kosztów w szpitalu. "Pomogli nam wydostać się z kłopotów" - przyznała.

Julia Robert pod koniec października świętowała swoje 55 urodziny. Przy tej okazji fani aktorki odnaleźli jej wywiad z dziennikarką telewizyjną Gayle King, w którym Julia Roberts opowiedziała o bliskich relacjach jej rodziny z rodziną Martina Luthera Kinga.

Jacy rodzice, takie dzieci? Anna Jarosik w ogniu pytań

Martin Luther King zapłacił za narodziny Julii Roberts

Zapytana o swoje narodziny, Julia Roberts odpowiedziała:

"Moi rodzice mieli szkołę teatralną w Atlancie, która nazywała się Actors and Writers' Workshop. Pewnego dnia Coretta Scott King (żona Martina Luthera Kinga - przyp. red.) zadzwoniła do mojej matki i zapytała, czy jej dzieci mogłyby dołączyć do szkoły, bo mieli problem ze znalezieniem miejsca, które przyjęłoby ich dzieci" - zaczęła Julia Roberts.

Mama przyszłej aktorki zgodziła się, co było rzadko spotykane w latach 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych względem dzieci o ciemnym kolorze skóry. Niedługo później rodzina Kingów odwdzięczyła się, płacąc za rachunek w szpitalu po narodzinach Julii Roberts.

"Pomogli nam wydostać się z kłopotów" - powiedziała.

Julia Roberts - kariera

Julia Roberts urodziła się 28 października 1967 r. w Smyrna. Swoją karierę zaczynała już w latach 80. jako modelka. W 1987 r. zadebiutowała na małym ekranie w serialu NBC "Crime Story". Od tego czasu Julia Robert często pojawiła się w różnych projektach.

Największą sławę przyniosła jej rola w filmie "Pretty Woman" u boku Richarda Gere'a. Julia Roberts wcieliła się w postać prostytutki, której bogaty biznesmen (w tej roli Richard Gere) płaci, aby ta spędziła z nim tydzień. Historia kończy się szczęśliwie, a aktorka po roli Vivian, zyskała popularność na całym świecie.

Od tego czasu jej kariera nabrała tempa, a Julia Roberts stała się jedną z ikon światowej kinematografii.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości