Martyna Wojciechowska przeżyła wiele ciężkich chwil. Żałuje jednej rzeczy

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska
Źródło: MWMEDIA
Martyna Wojciechowska uchodzi za kobietę wyjątkowo silną i nieustraszoną. Jednak życie znanej podróżniczki nie zawsze było kolorowe. Teraz podzieliła się pewnym intymnym aspektem swojej przeszłości. W rozmowie z "Faktem" przyznała, że żałuje, iż nigdy nie skorzystała z terapii, kiedy tego najbardziej potrzebowała.

Martyna Wojciechowska to jedna z najbardziej inspirujących postaci w polskim świecie mediów. W życiu doświadczyła dramatycznych momentów, które ukształtowały jej niezłomną siłę i determinację. Podróżniczka musiała stawić czoła różnym wyzwaniom, od walki o zdrowie po utratę ukochanej osoby i burzliwe relacje miłosne.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

31082023_WOJCIECHOWSKA_WIEK
Martyna Wojciechowska o upływie czasu i lęku przed starością. "Ja się dopiero rozkręcam"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Martyna Wojciechowska o terapii

W rozmowie z "Faktem" Martyna Wojciechowska wyznała, że w przeszłości nie zdawała sobie sprawy, jak ważne jest sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychologiczną w trudnych chwilach. Wspomniała, że brakowało jej wtedy wiedzy i doświadczenia, aby zrozumieć, jak istotne jest kompleksowe podejście do zdrowia psychicznego.

"Zdecydowanie żałuję, że nie poszłam na terapię, kiedy tego potrzebowałam. To jest tak dla mnie ważny aktualnie temat. Pewnie dlatego, że wiem, iż sięganie po pomoc w odpowiednim momencie jest naprawdę ważne" - powiedziała w rozmowie z "Faktem", apelując jednocześnie do wszystkich, aby otwarcie rozmawiali o zdrowiu psychicznym.

Teraz Martyna Wojciechowska aktywnie wspiera projekt "Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym", realizowany przez jej Fundację UNAWEZA. Dziennikarka podkreśla wagę otwartej rozmowy na temat zdrowia psychicznego i zdaje sobie sprawę, jak traumatyczne doświadczenia mogą wpływać na psychikę człowieka.

Dramatyczne chwile w życiu Martyny Wojciechowskiej

Wiele osób kojarzy Martynę Wojciechowską z odwagą i nieustraszonym dążeniem do spełniania marzeń. Niemniej jednak, za tą fasadą siły kryje się tragiczna historia. Podróżniczka musiała zmagać się z różnymi tragediami i przeciwnościami losu. W jednym z emocjonalnych wpisów na Instagramie podzieliła się wspomnieniami z dzieciństwa. Ujawniła, że od najmłodszych lat zmagała się z różnymi schorzeniami i poważnymi problemami zdrowotnymi.

"Pół dzieciństwa spędziłam w szpitalach, gdzieś od czwartej klasy szkoły podstawowej chorowałam, mam wrażenie, że non stop. Przeszłam ciężkie operacje ratujące życie, chemioterapię, po drodze miałam inne poważne schorzenia: mononukleozę, zapalenie opon mózgowych. No i kilka wypadków na motocyklach, niestety. Mogę śmiało powiedzieć, że dostarczyłam moim rodzicom wielu trosk. Ale choć bardzo wcześnie i ja, i oni przekonaliśmy się, jak kruche jest życie, nie ograniczyli mi wolności, możliwości doświadczania" - wyznała Martyna Wojciechowska.

Najtrudniejszym jednak momentem w życiu podróżniczki był bez wątpienia dzień, w którym straciła ukochanego partnera Jerzego Błaszczyka, który zmarł z powodu choroby nowotworowej. Para wspólnie wychowywała córkę Marysię. Po utracie ukochanego partnera Martyna Wojciechowska stanęła przed wyzwaniem samodzielnego wychowywania córki i odbudowywania swojego życia. Choć próbowała później znaleźć szczęście u boku innego mężczyzny, małżeństwo z Przemysławem Kossakowskim również zakończyło się rozstaniem.

"Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa" - przekazała Wojciechowska. Rozwód odbył się z orzeczeniem o winie Przemysława Kossakowskiego.

Przemek Kossakowski
Przemek Kossakowski
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości