Martyna Wojciechowska ze szczególnym wyróżnieniem. Jest na czele rankingu

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska znalazła się na czele rankingu
Źródło: MWMEDIA
Martyna Wojciechowska kolejny rok z rzędu znalazła się na czele prestiżowego rankingu, który mierzy świadomość opinii publicznej w kwestii postrzegania sławnych Polaków. Gwiazda została wyróżniona jako ta, która najbardziej kojarzy się z dbaniem o środowisko naturalne. Martyna Wojciechowska od dawna bowiem wykorzystuje swoje internetowe zasięgi, by promować ekologię.

Martyna Wojciechowska to jedna z najpopularniejszych dziennikarek w naszym kraju. Gwiazda od lat interesuje się działalnością humanitarną i ekologią, działa także w tym zakresie w wielu fundacjach. Teraz jej starania zostały dostrzeżone i prowadząca "Kobietę na krańcu świata" znalazła się na czele prestiżowego rankingu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu
Martyna Wojciechowska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swojej dorastającej córce. Okazuje się, że Marysia nie chce iść w ślady ani mamy, ani taty i ma całkiem inny pomysł na przyszłą karierę. Podróżniczka zaznaczyła, że dziewczynka nie zamierza też wchodzić w świat show-biznesu i chociaż otrzymuje dla niej propozycje do sesji zdjęciowych, wszystkie odrzuca.

Martyna Wojciechowska na czele rankingu gwiazd, które dbają o ekologię

Influence Power Index to coroczny ranking, organizowany przez agencję EssenceMediacom, która mierzy świadomość i postrzeganie polskich sław z zakresu polityki, show-biznesu, sportu i nie tylko. Na koniec badania przedstawiane jest zestawienie 700 znanych nazwisk, które są pogrupowane w różne kategorie. Wśród nich jest między innymi sympatia, wizerunek oraz autorytet wśród odbiorców. Jednym z obszarów jest także kwestia dbania o naturalne środowisko.

Po raz kolejny na czele rankingu w tej kategorii zwyciężyła Martyna Wojciechowska. Dziennikarka odniosła się do tego wyróżnienia na swoim koncie na Instagramie i podziękowała fanom. Zaznaczyła także, że media społecznościowe powinny być wykorzystywane w odpowiedzialny sposób.

"DZIĘKUJĘ! PIERWSZE MIEJSCE W RANKINGU INFLUENCE POWER INDEX w dbałości o kwestie ekologii i klimatu. Kolejny rok z rzędu! Dziękuję, tym bardziej że to Wasze zdanie. Od lat powtarzam, że social media to świetna platforma do przekazywania wartościowych treści. To od nas zależy, na co skierujemy swoją uwagę i co przekażemy dalej. Można pisać i pokazywać cokolwiek, a można też mówić o rzeczach ważnych" - zaczęła.

Gwiazda zaapelowała do innych celebrytów, by poszli jej drogą i wykorzystywali swoje konta do promowania wartościowych idei.

"Zachęcam innych, żeby podążali tą drogą, bo pusto i smutno mi samej w tym prawym górnym rogu. A wiem, że jest mnóstwo osób, które robią dobre rzeczy! Mam tutaj ponad 2 miliony ludzi, którzy mają otwarte głowy, którzy patrzą dalej, myślą o przyszłości i nie zamierzam tego zmarnować! Dziękuję, że jesteście" - napisała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska lata temu adoptowała córkę

Martyna Wojciechowska to nie tylko dziennikarka i zapalona podróżniczka, ale przede wszystkim mama na pełen etat. Gwiazda wychowuje nastoletnią córkę Marysię, której tata zmarł na nowotwór. Oprócz tego od 2017 roku sprawuje też pieczę nad adoptowaną Kabulą, która przez albinizm była prześladowana w Tanzanii.

Kabula urodziła się w Tanzanii, gdzie była wychowywana przez mamę w małej wiosce. Dziewczynka przyszła na świat jako albinoska, a jej ojciec nie potrafił zaakceptować tego faktu i odszedł od rodziny. Brak wsparcia od mężczyzny odbił się bardzo na późniejszym życiu Kabuli, która w wieku 13 lat została zaatakowana i okaleczona. Oprawcy odcięli dziewczynie prawą rękę, by zrobić amulet z ciała albinosa.

W 2014 roku Martyna Wojciechowska wyruszyła do Tanzanii, by nakręcić tam dokument o albinizmie o nazwie "Ludzie duchy" i właśnie w ten sposób poznała małą wówczas Kabulę. Podróżniczka bardzo przejęła się jej historią i postanowiła jej pomóc, a trzy lata później została jej adopcyjną mamą. Niedawno Martyna Wojciechowska pochwaliła się, że Kabula dostała się na wymarzone studia prawnicze i tak jak ona, będzie walczyć o prawa człowieka.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości