Znana amerykańska olimpijka walczy o życie. Córka błaga o wsparcie

Mary Lou Retton walczy o życie
Mary Lou Retton walczy o życie
Źródło: Getty Images
Mary Lou Retton, legenda olimpijska lat 80., znana z niezwykłych osiągnięć w gimnastyce artystycznej, obecnie toczy nierówną walkę o życie na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jej córka, McKenna Kelley, opublikowała wzruszający apel o wsparcie dla ciężko chorej matki.

Mary Lou Retton, której nazwisko kojarzy się ze złotem olimpijskim z 1984 roku, znalazła się w dramatycznej sytuacji zdrowotnej. Była gimnastyczka obecnie boryka się z poważnym zapaleniem płuc. Wstrząsające wiadomości o stanie jej zdrowia przekazała jej córka McKenna Kelley.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Mary Lou Retton walczy o życie

55-letnia Mary Lou Retton trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej i jest w krytycznym stanie. Jej córka opublikowała oświadczenie, w którym podzieliła się dramatycznymi informacjami oraz zaapelowała o wsparcie od fanów i ludzi dobrej woli. W emocjonalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie spotfund.com napisała:

"Moja niesamowita mama Mary Lou ma bardzo rzadką formę zapalenia płuc i właśnie walczy o swoje życie. Nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Od tygodnia przebywa na oddziale intensywnej terapii. Z szacunku do jej prywatności, nie będę wchodzić w szczegóły. Mogę jednak zdradzić, że nie była ubezpieczona".

McKenna Kelly nie udzieliła szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia Mary Lou Retton. Jednak apelowała o wsparcie i modlitwy ze strony fanów oraz zachęciła do wzięcia udziału w zbiórce, mającej na celu pokrycie kosztów związanych z leczeniem.

W oświadczeniu na stronie zbiórki w serwisie spotfund.com McKenna Lynn Kelly podkreśliła, że każda, nawet najmniejsza suma, będzie nieocenioną pomocą dla jej mamy i całej rodziny. To wzruszający moment solidarności i wsparcia wobec osoby, która przez lata dostarczała emocje i inspirację dzięki swojemu niezwykłemu talentowi sportowemu.

Mary Lou Retton – kim jest?

Mary Lou Retton to wybitna amerykańska gimnastyczka, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii sportu. Urodziła się 24 stycznia 1968 roku. Jej najważniejszym osiągnięciem było zdobycie złotego medalu olimpijskiego w klasyfikacji indywidualnej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Stała się pierwszą Amerykanką, która osiągnęła ten wspaniały sukces.

Zwycięstwo Mary Lou Retton zyskało jeszcze większą wagę, ponieważ kilka tygodni przed Igrzyskami doznała poważnej kontuzji kolana podczas treningów. Jednak dzięki wytrwałości i determinacji przeszła operację i zdołała zregenerować organizm na czas, co pozwoliło jej wystartować i zdobyć złoty medal.

Mary Lou Retton
Mary Lou Retton
Źródło: Getty Images

Jej triumf na Igrzyskach Olimpijskich uczynił ją jedną z najpopularniejszych sportsmenek w Stanach Zjednoczonych. Magazyn "Sports Illustrated" uhonorował ją tytułem sportsmenki roku za ten niesamowity wyczyn.

Po zakończeniu kariery sportowej w 1986 roku, Mary Lou Retton podjęła pracę w telewizji i stała się mówcą motywacyjnym. Dodatkowo związała się z przemysłem filmowym i zagrała w kilku popularnych filmach, w tym w "Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga".

Mary Lou Retton wyszła za mąż za Shannona Kelley'ego, byłego rozgrywającego Uniwersytetu Teksasu i dewelopera z Houston. Razem mają cztery córki: Shaylę, McKennę, Skylę i Emmę. McKenna była gimnastyczką NCAA na Louisiana State University W lutym 2018 roku Mary Lou Retton rozwiodła się z mężem.

Mary Lou Retton z córką McKenną
Mary Lou Retton z córką McKenną
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości