"Autentyczni" – nowy program w TVN. Pierwszymi gośćmi Robert Makłowicz i Natalia Kukulska

"Autentyczni" – nowy program TVN
"Autentyczni" – nowy program TVN
Źródło: TVN
Nowy program na antenie TVN. Dzięki "Autentycznym" zobaczymy, jak postrzegają świat osoby w spektrum autyzmu. W roli moderatora, podczas całego procesu, będzie im towarzyszył Maciej Stuhr. Gośćmi pierwszych dwóch odcinków będą Robert Makłowicz i Natalia Kukulska.

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzą oni wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Lidia Kazen o nowościach w TVN. Grube miliony do wygrania i Maciej Stuhr z własnym programem

"Autentyczni" – o czym jest program?

W programie „Autentyczni” weźmie udział blisko 50 osób w spektrum autyzmu. Będą to osoby, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Każdy odcinek to spotkanie z inną znaną osobistością. Oczywiście sam wywiad będzie poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zaczynając od samodzielnej pracy nad przekazaną im dokumentacją na temat gości i wyborem pytań, a następnie spotykając się z profesjonalistami, którzy podzielą się z nimi swoim doświadczeniem i odpowiednio przygotowują ich do tego dziennikarskiego zadania. W trakcie całego procesu uczestnicy otrzymują wsparcie merytoryczne oraz warsztatowe. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie oraz mogli jak najlepiej spełnić się w nowej dla nich roli.

Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, zarówno widzowie, jak i zaproszone gwiazdy, będą mogły bliżej poznać oraz lepiej zrozumieć zróżnicowany odbiór rzeczywistości przez osoby w spektrum. Podczas wywiadu pojawiają się tutaj zarówno tematy luźne i niezobowiązujące, jak i te trudne oraz wymagające dla gościa. Znane i popularne osoby, które w swoim życiu udzieliły setek wywiadów, doświadczą zupełnie innej relacji z rozmówcą niż kiedykolwiek wcześniej. To spotkanie będzie szczególnym i intymnym przeżyciem dla wszystkich – uczestników, gwiazd oraz widzów.

"Autentyczni" – goście i prowadzący

Wszyscy zaproszeni do projektu uczestnicy, wspólnie wezmą udział w rozmowie z zaproszonym gościem. A nad jej przebiegiem czuwać będzie Maciej Stuhr - aktor, reżyser i scenarzysta, felietonista, konferansjer, wykładowca akademicki oraz psycholog. Jego szeroki zakres kompetencji, połączony ze szczególną empatią, sprawiają, że doskonale odnajduje się on w roli moderatora spotkań. Po wcześniejszym zapoznaniu się z uczestnikami oraz ich potrzebami pomaga im angażować się i aktywnie brać udział w wywiadach z gośćmi odcinków.

"Autentyczni" – nowy program TVN
"Autentyczni" – nowy program TVN
Źródło: TVN

"Autentyczni" – kiedy oglądać?

Program „Autentyczni” to wyjątkowe spotkania i rozmowy, które pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu.

[...] Uczestnicy, wcielając się w role dziennikarzy, pokazują odbiorcom, jak ich punkt widzenia wnosi wiele nowych i ważnych wartości do relacji międzyludzkich oraz otwiera nas na zupełnie inne postrzeganie wielu spraw czy sytuacji. Ich wolność w wyrażaniu myśli, czysta radość, czerpana z zaangażowania się w powierzone im zadanie, jest zarówno dla samych uczestników, jak i odbiorców programu, jego twórców oraz gości, wspaniałą lekcją, której mogą doświadczyć dzięki temu projektowi
– powiedziała Maria Pietrusza Budzyńska, pedagog specjalny.

Premierowe odcinki już 1 i 2 listopada o godzinie 20.05 na antenie TVN.

"Autentyczni" – nowy program TVN
"Autentyczni" – nowy program TVN
Źródło: TVN

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości