Meghan Markle nie przyleci do chorego króla Karola III. Książę Harry udał się do ojca sam

Meghan Markle, król Karol III
Meghan Markle, król Karol III
Źródło: Getty Images
Książę Harry udał się już do Wielkiej Brytanii w związku z diagnozą nowotworu u jego ojca - Karola III. Według informacji podanych przez media Meghan Markle nie towarzyszy ukochanemu podczas tej podróży. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać, że syn króla samotnie udał się na lotnisko.

Karol III ujawnił szokujące wiadomości o swoim stanie zdrowia - zdiagnozowano u niego nowotwór. Monarcha, który niedawno przeszedł operację przerośniętej prostaty, dowiedział się, że cierpi na raka. W oficjalnym oświadczeniu Pałacu Buckingham poinformowano, że król Karol III pozostaje całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia obowiązków publicznych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Meghan Markle nie odwiedzi chorego Karola III

Książę Harry jest już w drodze do Pałacu Buckingham, aby wspierać ojca w walce z chorobą. Potomek Karola III mimo wcześniejszych nieporozumień z monarchą zdecydował się na podróż do ojczyzny. Podczas rozmowy ze Sky News informator ujawnił, że książę rozmawiał z królem na temat diagnozy.

"Książę rzeczywiście rozmawiał z ojcem na temat diagnozy. W nadchodzących dniach uda się do Wielkiej Brytanii, aby spotkać się z Jego Królewską Mością" - stwierdził informator.

Książę Harry nie chciał jednak czekać i już udał się na lotnisko w Los Angeles, gdzie został sfotografowany przez paparazzich. W ciągu kilku najbliższych godzin wyląduje w Wielkiej Brytanii. Zdjęcia fotoreporterów rozwiały za to pojawiające się spekulacje na temat tego, czy w podróży towarzyszyć mu będzie żona. Tak jak wcześniej donosił informator Daily Mail: Meghan Markle i dzieci Sussexów zostały w Kalifornii i nie odwiedzą chorego Karola III.

Warto dodać, że nie jest pierwsza wyprawa księcia Harry'ego do Wielkiej Brytanii bez Meghan Markle. W maju 2023 roku książę zdecydował się na podróż do ojczyzny w związku z koronacją ojca. Wówczas jego żona również została w USA.

Król Karol III choruje na nowotwór

Jakiś czas temu Karol III opuścił szpital po operacji z powodu powiększonej prostaty. Władca zawsze dbał o swoje zdrowie i regularnie poddawał się badaniom lekarskim. Mimo to okazało się, że monarcha cierpi na raka.

Mimo że tradycyjnie królowie Wielkiej Brytanii nie dzielą się informacjami na temat swojego stanu zdrowia, Karol III postanowił złamać protokół, aby uświadomić swoim poddanym znaczenie profilaktyki zdrowotnej. Z oświadczenia wydanego przez Pałac Buckingham dowiedzieliśmy się, że monarcha rozpoczął walkę z chorobą nowotworową.

"Król [...] pozostaje całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia obowiązków publicznych. Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w publicznym zrozumieniu wszystkich osób na całym świecie dotkniętych rakiem" - czytamy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości