Michael Caine przeszedł na emeryturę. Chwilę później dostał scenariusz i zmienił decyzję

Michael Caine
Michael Caine
Źródło: Getty Images Europe
Michael Caine potwierdził oficjalnie, że przechodzi na emeryturę. Chwilę po tym dotarł do niego scenariusz nowego filmu, który tak ujął aktora, że postanowił jeszcze na chwilę pozostać w zawodzie. Twórcy nie mogli wymarzyć sobie lepszej reklamy.

Wszystko wskazuje na to, że "The Great Escaper" to ostatni film w bogatym dorobku Michaela Caine'a. Scenariusz dramatu wojennego zachwycił aktora na tyle, by przesunął wymarzoną emeryturę. Biorąc pod uwagę wspaniałe recenzje, rzeczywiście było warto.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

CZT_01_10_23_CALZEDONIA
Gwiazdy o nowościach marki Calzedonia. Tegoroczne trendy
Podczas tegorocznego Fashion Week w Mediolanie odbyło się wyjątkowe show marki Calzedonia. W wydarzeniu wzięły udział ambasadorki marki, modelki, celebryci i gwiazdy mody. Wywiad z Maffashion, Klaudią El Dursi, Olą Nowak.
Źródło: Co Za Tydzień

Michael Caine przechodzi na emeryturę

O przejściu na aktorską emeryturę Michael Caine poinformował fanów w wywiadzie dla brytyjskiej rozgłośni. Przyznał, że nie obyło się bez głębszego namysłu i walki z samym sobą. Ostatecznie artystyczna dusza aktora wygrała starcie, a tym samym plany na spokój i odpoczynek zostały dość mocno przesunięte.

"To dość zabawne, bo przeszedłem na emeryturę, kiedy wysłano mi scenariusz. Odrzucałem go trzy razy, ale za każdym razem, gdy go czytałem, zakochiwałem się w nim, więc ostatecznie przyjąłem rolę" - powiedział na antenie radia BBC.

Teraz gdy film jest już na ekranach kin, aktor wreszcie może odetchnąć. Recenzenci chórem przyznają, że rola w "The Grat Escaper" jest wspaniałym ukoronowaniem niemal siedemdziesięcioletniej kariery Michaela Caine'a.

"Wciąż powtarzałem, że przejdę na emeryturę. No więc teraz na niej jestem, bo przecież mam film, w którym zagrałem główną rolę i zbiera on niesamowite recenzje. Jedyne role, jakie teraz mogę dostawać, to 90-letni mężczyźni. No, może 85-letni, wiesz? Pomyślałem: 'Cóż, równie dobrze mogę teraz odejść. Mam wspaniałe recenzje. Co musiałbym zrobić, by to przebić?'" - skomentował sam Michael Caine.

Michael Caine zagra w ostatnim filmie

W "The Great Escaper" Michael Caine zagrał Bernarda Jordana, który ucieka z domu opieki. Film osadzony jest w realiach II wojny światowej, a główny bohater planuje wziąć udział w 70. rocznicy lądowania w Normandii we Francji.

W obszernej filmowej historii Michaela Caine'a można odnaleźć takie produkcje jak "Dopaść Cartera", "Detektyw", "O jeden most za daleko", "Spokojny Amerykanin", "Kingsman: Tajne służby" czy "Młodość". Aktor był ochoczo angażowany w projekty Christophera Nolana, zobaczyć go można w filmach takich jak "The Prestige", "Incepcja" oraz "The Dark Knight Trilogy", w której wcielił się w postać Alfreda Pennywortha, lojalnego kamerdynera i przyjaciela Bruce'a Wayne'a. Natomiast za drugoplanowe występy w "Hannah and Her Sisters" Woody'ego Allena oraz "The Cider House Rules" Lassego Hallströma został nagrodzony Oscarami.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości