Michał Bajor o nowej płycie i duecie z Kayah. "Nigdy w życiu się z nikim nie ścigałem"

Michał Bajor zaprosił na nową płytę Kayah
Michał Bajor zaprosił na nową płytę Kayah
Źródło: MWMEDIA
Michał Bajor powraca z nową płytą. Artysta zaprosił do współpracy Kayah. "Co Za Tydzień" prezentuje kulisy powstawania teledysku do ich wspólnej piosenki. Michał Bajor napisał teksty do kilku utworów, które znajdą się na jego nowym albumie. Wcześniej korzystał z twórczości znakomitych poetów i tekściarzy.

Michał Bajor jest piosenkarzem, aktorem i kompozytorem. Tworzył już muzykę dla siebie, ale chętnie korzystał też z twórczości innych muzyków. Współpracował m.in. z Włodzimierzem Korczem, Jarosławem Kukulskim, Jerzym Satanowskim, Piotrem Rubikiem. Nowa płyta artysty pt. "No, a ja?" ukazała się 18 listopada 2022.

czt_11
Nowa płyta Michała Bajora. Kulisy duetu z Kayah
Źródło: "Co Za Tydzień"

Michał Bajor na planie teledysku z Kayah

Kamera "Co Za Tydzień" towarzyszyła piosenkarzowi na planie klipu do utworu promującego album o tej samej nazwie. Towarzyszyła mu Kayah.

Michał Bajor jest takim artystą, który bardzo dużą wagę przywiązuje do treści. Jest naprawdę mistrzem słowa ze swoją wspaniałą aktorską dykcją. Jest genialny. Móc znów zaśpiewać o czymś, to jest przywilej. W świecie Michała Bajora ludzie posiadają tę wrażliwość
- powiedziała piosenkarka.

Na płycie znalazło się 16 utworów. Pierwotnie miały to być stare, ale uwielbiane przez jego fanów kompozycje, takie jak m.in. "Panie, który jesteś", czy "Barwa twoich słów" i jedna nowa piosenka, ale finalnie artysta nagrał pięć swoich kompozycji. Do trzech z nich pierwszy raz sam napisał słowa. Dwa utwory powstały do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Artura Andrusa. Michał Bajor zaprosił do duetu również Irenę Santor.

Artysta śpiewał wcześniej do tekstów wybitnych poetów i tekściarzy, takich jak: Maria Konopnicka, Wojciech Młynarski, Wisława Szymborska, Jonasz Kofta, Zbigniew Książek, Julian Tuwim, Jeremi Przybora.

Nigdy w życiu się z nikim nie ścigałem, kto pisze, uznając, że mam koło siebie Młynarskiego, Koftę czy Marka Grechutę. Ponieważ ich zabrakło, uznałem, że spróbuję, co nie oznacza, że będę teraz chciał przez następne lata śpiewać swoje piosenki. Nie, nie
- stwierdził przed kamerami.

Michał Bajor o pracy z Kayah. "Nie da się jej pomylić z kimkolwiek"

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Michał Bajor odpowiedział fanom na pytanie, dlaczego do jednego z duetów wymarzył sobie Kayah. Muzyk przytoczył swoje uzasadnienie z wywiadu dla "Vivy!". Pochwalił artystkę.

"Od pierwszych występów Kasi, z satysfakcją artystyczną i jako widz, obserwowałem rozwój tej niezwykłej wokalnie, pełnej świetnych pomysłów i kapitalnej prywatnie piosenkarki i kobiety. Nie da się Kayah pomylić z kimkolwiek. Po kilku taktach wiemy, że to ona. I to jest to 'coś', co się ma na zawsze…" - komplementował.

Kompozytor zdradził, że Kayah miała możliwość wyboru piosenki, którą wykona z nim w duecie.

"Zaproponowałem jej do wyboru dwa autorskie utwory. Kasia wybrała od razu ten, mówiąc, że jest jej bardzo bliski tekstowo. Zaśpiewała wzruszająco i przejmująco" - dodał w wywiadzie.

Efekt pracy na planie teledysku możecie zobaczyć poniżej.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości