Michał Wiśniewski przekazał smutne wieści. Nie żyje Włodzimierz Hechłacz

Michał Wiśniewsk
Michał Wiśniewski przekazał smutne wieści. Nie żyje ważny członek zespołu
Źródło: MWMEDIA
Włodzimierz Hechłacz nie żyje. O śmierci przyjaciela Michał Wiśniewski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych kilka dni temu. Niedługo po pogrzebie wokalista odezwał się do fanów i opowiedział o kulisach uroczystości. Włodzimierz Hechłacz był blisko związany z Ich Troje, bowiem spod jego ręki wyszedł tekst m.in. do utworu "Wab milion bab".

W życiu Michała Wiśniewskiego w ostatnim czasie dużo się dzieje. Lider Ich Troje ponownie został ojcem — w maju z radością powitał na świecie syna Noël Cloé. Aktualnie rodzina Wiśniewskich buduje dom, co ochoczo relacjonuje w autorskim programie w serwisie YouTube. A niedługo zespół będzie świętował kolejny jubileusz. Niestety kilka dni przed koncertem Michał Wiśniewski przekazał fanom smutne informacje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Włodzimierz Hechłacz nie żyje

O śmierci bliskiego przyjaciela Michał Wiśniewski poinformował już 1 września za pośrednictwem serwisu Facebook.

"Jeszcze przedwczoraj z tobą rozmawiałem przyjacielu... a dziś muszę pogodzić się z tym, że był to ostatni raz. Walczyłeś nie raz i byłem przekonany, że wyszedłeś z każdej bitwy zwycięsko... Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Do zobaczenia po drugiej stronie Włodek Hechłacz!" - napisał wówczas.

Włodzimierz "Woody" Hechłacz był utalentowanym muzykiem i autorem licznych tekstów. W 1999 roku założył zespół NieBoNie, który powstał w rodzinnej Zduńskiej Woli. Grupa ma na koncie utwory, które zapisały się w historii polskiej muzyki, m.in. "Luz a'la Lata Sześćdziesiąte", "Panie Prezydencie, Panie Kardynale", "Papierosy, Wóda, Sex" czy "Tyle Radości w Nas".

Muzyk nieustannie tworzył, a w 2021 roku rozpoczął pracę nad nowym projektem muzycznym — Woody & The Joys i zaprezentował płytę "Now be now". Włodzimierz Hechłacz planował wydanie albumu, a niedawno, bo 26 sierpnia światło dzienne ujrzała nowa piosenka zatytułowana "Dziewczyny, wstańcie z kolan!". Ostatnie pożegnanie artysty zaplanowano na 6 września. O godz. 14 odprawiono mszę żałobną w kościele pw. św. Antoniego w Zduńskiej Woli.

Poniżej możecie obejrzeć wspólny występ Michała Wiśniewskiego i Włodzimierza Hechłacza podczas koncertu z okazji dwudziestolecia zespołu.

Michał Wiśniewski o ostatnim pożegnaniu Włodzimierza Hechłacza

Już 8 września w Opolu w tamtejszym amfiteatrze zespół Ich Troje będzie świętował 35 lat na scenie. Z tej okazji Michał Wiśniewski postanowił przemówić do fanów niedługo po pogrzebie Włodzimierza Hechłacza. Wyraźnie wzruszony opowiedział o szczegółach uroczystości i przyznał, że cieszy się na spotkanie z fanami, które w obliczu wydarzeń z ostatnich dni jest czymś wyjątkowo symbolicznym.

"Byłem na wielu pogrzebach znanych osób i nigdy w życiu nie widziałem tak pięknego pogrzebu Mówię o tym, bo Włodek był bardzo dobrym człowiekiem. Jak na rock'n'rollowca cudownie operował słowem, bardzo trafnie. Cieszę się, że go znałem" - podkreślił Michał Wiśniewski.

Świętowanie 35 lat na scenie skłoniło go do refleksji na temat kariery. Śmierć osoby tak ściśle związanej z historią grupy bardzo go dotknęła.

"Dziś nachodzi mnie refleksja, że zadałbym mu całą masę pytań, coś zmienił, a nie da się już tego zrobić [...]. Żegnało go bardzo wielu ludzi, morze kwiatów, przepiękna pogoda [...] było bardzo wiele smutnych ludzi, którzy chyba zdawali sobie sprawę z tego, że coś stracili" - dodał.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości