Michał Żebrowski zapomniał tekstu podczas spektaklu i wyszedł. "Zostawiłeś mnie"

Kuba Wojewódzki powiedział o wpadce aktora
Michał Żebrowski zapomniał na scenie tekstu
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Kuba Wojewódzki wypomniał Michałowi Żebrowskiemu wpadkę, której sam był świadkiem. Okazuje się, że doświadczony aktor, grając spektakl w swoim teatrze, w pewnym momencie zapomniał tekstu i... po prostu wyszedł. "Zostawiłeś mnie" - mówił Kuba Wojewódzki.

Kuba Wojewódzki od lat działa na wielu płaszczyznach. Dziennikarz jest nie tylko gospodarzem show w telewizji TVN, ale także udziela się jako prezenter radiowy, aktor, a ostatnio wystartował również jego nowy podcast, który prowadzi wspólnie z Piotrem Kędzierskim. Ostatnim gościem formatu "WojewódzkiKędzierski" był Michał Żebrowski, który od ponad dekady współpracuje z Kubą Wojewódzkim w teatrze. W trakcie rozmowy aktor przyznał po raz pierwszy, że zdarzyło mu się zapomnieć tekstu. 

Michał Żebrowski zapomniał tekstu, będąc na scenie

Michał Żebrowski jest właścicielem Teatru 6. Piętro, gdzie od ponad dekady występuje również Kuba Wojewódzki. Dziennikarz w rozmowie z aktorem postanowił przypomnieć mu pewną historię. 

Showman zapytał swojego kolegę o to, jak powinien zachować się aktor, gdy zapomni na scenie tekstu.

"Dobry aktor nie zapomina tekstu" - powiedział stanowczo Michał Żebrowski.

Odpowiedź aktora była jednak dla dziennikarza prawdziwą wodą na młyn. Kuba Wojewódzki kontynuował i opisywał sytuację, której sam był świadkiem. 

"Nie pamiętasz, jak zapomniałeś tekstu? Nie pamiętasz tego, bo zrobiłeś to w emocjach. Ja to powiem po raz pierwszy, bo jestem ciekaw. Gramy nasz spektakl. Ja znam go perfekcyjnie, bo znam go na pamięć i role wszystkich moich kolegów. W pewnym momencie mamy taką scenę, że ja siedzę na kanapie, Michał gada przez telefon i zapomina swojej roli. I co robi Michał? Robi najgorszą rzecz, jaką może zrobić aktor. Wychodzi z planu. Słowo honoru. Wyszedłeś. Zapomniałeś swojej roli i wyszedłeś. Zostawiłeś mnie. Michał, zostawiłeś mnie i ja musiałem zrobić łącznik. Jak to wytłumaczysz? Czekałem parę lat na tę okazję, żebyś się wytłumaczył. Dlaczego wtedy wyszedłeś?" - dopytywał.

Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej"
Cezary Pazura opowiedział o swoich początkach z serialem "Tajemnica Zawodowa". Wyznał, że jest zafascynowany fabułą

Michał Żebrowski przyznał Kubie Wojewódzkiemu rację. "Trafił mnie"

Michał Żebrowski odpowiedział, jednak wymijająco.

"Dlatego, że dla mnie zapomnienie tekstu to jest coś takiego jak byś... Mam wrażenie, że wali się świat, że dzieje się coś tak strasznego. Ale ja walczę z tym, dlatego że przecież jesteśmy, na litość Boga, w teatrze. To ma sprawiać przyjemność ludziom. Oni płacą za bilety i przychodzą z dobrym nastawieniem, a nie sprawdzić, czy ten Teatr 6. Piętro to ci wyjdzie, czy nie wyjdzie" — mówił Michał Żebrowski.

Kuba Wojewódzki nie był usatysfakcjonowany z odpowiedzi kolegi.

"Cały czas mówisz o teorii, a ja cię pytam o praktykę. Gramy scenę, gdzie ja jestem na pierwszym planie, ty jesteś za tym naszym specyficznym światłocieniem, który przedstawia Manhattan i nagle wychodzisz, bo zapominasz tekstu. Czemu to robisz?" — zapytał wprost.

Michał Żebrowski nie mógł się już dalej migać w odpowiedziach.

"Trafił mnie. No okej. Trafił" - skwitował Michał Żebrowski.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości