Gwiazdy

Michel Moran – kariera, żona, dzieci

Gwiazdy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Michel Moran, choć ma pochodzenie hiszpańskie, jest uznawany za kucharza z Francji, bo to właśnie tu spędził większość życia. W Polsce zamieszkał z powodu miłości do swojej ukochanej żony. Serca polskich fanów zdobył jako juror w popularnym formacie "MasterChef" swoimi zabawnymi powiedzonkami, które na stałe weszły do słowników wielu Polaków, a "oddaj fartucha" jest znakiem rozpoznawczym programu.

Michel Moran – kariera

Michel Moran urodził się w 1965 r. w Paryżu. Ma obywatelstwo zarówno hiszpańskie jak i francuskie, a w dokumentach widnieje Miguel Moran Jurado. Swoją drogę zawodową rozpoczął od pracy w hotelu. Później nauki pobierał w pięciogwiazdkowym Royal Monceau i restauracji Le Jardin, która poszczycić się może dwiema gwiazdkami w przewodniku Michelin.

Potem postawił na własny biznes. Od 2004 r. był właścicielem restauracji Bistro de Paris w Warszawie w budynku Opery Narodowej. Mógł poszczycić się rekomendacją odwiedzin w tej placówce, która ukazała się właśnie w sławnym przewodniku Michelin. W 2013 r. wydał książkę kucharską "Moje smaki". W 2020 r. poinformował wszystkich klientów, że niestety zmuszony jest zamknąć Bistro de Paris.

Karierę medialną Michel Moran zaczął wraz z programem "Masterchef", który od 2012 r. pojawił się na antenie TVN. Został jurorem, który ocenia kulinarne zdolności kucharzy-amatorów i zdradza im tajniki sztuki kucharskiej, dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu. Od 21 lutego 2016 emitowana jest również polska wersja programu "MasterChef Junior", w którym biorą udział dzieci w wieku 8–13 lat, a jurorami są: Mateusz Gessler, Michel Moran, Anna Starmach.

Mecz hokeja dziennikarze TVN24  kontra reprezentacja polskich artystów
20. charytatywny mecz Hokej z Gwiazdami W Tychach odbył się 20. charytatywny mecz Hokej z Gwiazdami. Ekipa "Co za Tydzień" gościła na lodowisku i rozmawiała z uczestnikami. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Michel Moran – życie prywatne, pierwsza żona i dzieci

Michel Moran z pierwszą żoną rozwiódł się, ale jak podkreślał w wywiadach, bardzo zależało mu na utrzymaniu relacji z synem Andreą, choć mieszkali w innych krajach. Niestety pomimo wyroku sądu jego kontakty i widzenia były mocno ograniczane, stąd też pomysł kucharza, by sprowokować spotkanie z byłą partnerką i dzieckiem, poprzez niepłacenie alimentów. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu zdarzeń, Michel Moran nie stawił się na wyznaczone rozprawy w sprawie płacenia alimentów, gdyż nie został o nich poinformowany, za co finalnie sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Na szczęście po deportacji do Francji i wyjaśnieniu całej sytuacji przed sądem, oskarżenia wobec Morana zostały oddalone, a syn finalnie postanowił zamieszkać z nim i jego nową żoną, Haliną. "Mój syn miał wtedy dwanaście lat, a dwa lata później wystąpił do sądu we Francji, żeby móc zamieszkać ze mną i z moją żoną w Polsce. Sprawę sądową wygraliśmy i mój syn zamieszkał z nami. Mamy fantastyczne relacje. Dziś wiem, że warto było to dla niego zrobić" – mówił juror MasterChefa w jednym z wywiadów.

Z pierwszego małżeństwa Michel Moran ma jeszcze córkę Solene. W jednym z wywiadów zdradził, że "życie nie było dla niej łaskawe i to od najmłodszych lat. Już jako dziewczynka zachorowała na cukrzycę typu I, później zmagała się z anoreksją". Obecnie kobieta jest zaręczona i przygotowuje się do ślubu. Z tatą ma dobre relacje, niedawno wyjechali razem na wakacje, nadrabiając zaległości wynikające z pandemii.

Michel Moran – jak poznał drugą żonę?

Michel Moran poznał Halinę w Luksemburgu, gdzie pracował jako kucharz w jednej z restauracji i właśnie tam pojawiła się w towarzystwie przyjaciółki jego przyszła żona. Oboje byli już po przejściach, byli po rozwodach i mieli po dwoje dzieci. Połączyła ich przyjaźń i dopiero po jakimś czasie Michel zorientował się, jak ważna w jego życiu jest Halina. To dla niej właśnie postanowił przeprowadzić się do Polski i tu zacząć na nowo życie. W 2000 r. nie znał ani słowa po polsku i nie znał też branży restauracyjnej w naszym kraju. Po czterech latach znajomości, zakochani postanowili się pobrać i otworzyć w Warszawie restaurację.

Niedawno Michel Moran został dziadkiem, jedna z córek jego obecnej żony, Haliny ma dwoje dzieci. Klara i Oskar chętnie bawią się z dziadkiem, mają nawet swoje fartuchy i lubią razem z Michelem przygotowywać mus czekoladowy i pizzę.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości