Mikołaj Roznerski walczył z chorobą. "Musiałem nauczyć się jeść i przestać bać się, że przytyję"

Mikołaj Roznerski
Mikołaj Roznerski
Źródło: MWMEDIA
Mikołaj Roznerski należy do grona najatrakcyjniejszych polskich aktorów. Mimo zachwycającej fanki urody aktor przed laty mierzył się z niskim poczuciem własnej wartości. To, w połączeniu z szukaniem akceptacji wśród rówieśników, znacząco odbiło się na jego zdrowiu. Gwiazdor wyznał w jednym z wywiadów, że chorował na anoreksję.

Mikołaj Roznerski jest polskim aktorem serialowym, filmowym i telewizyjnym. Popularność przyniosły mu role amantów, w które chętnie wciela się w rodzimych komediach romantycznych. Jak przystało na jednego z najprzystojniejszych aktorów polskiej sceny, nie tylko dorobek zawodowy, ale również życie prywatne Mikołaja Roznerskiego znajduje się w kręgu zainteresowań fanów i mediów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Mikołaj Roznerski przed laty mierzył się z anoreksją

Mikołaj Roznerski od lat żyje w blasku fleszy, co niesie ze sobą zarówno przywileje, jak i te negatywne konsekwencje. Życie prywatne aktorka nieustannie znajduje się pod czujnym okiem mediów, które z zainteresowaniem śledzą losy kolejnych związków gwiazdora. Gdy w 2021 roku rozstał się z koleżanką po fachu Adrianą Kalską, temat ten był szeroko komentowany. Aktor chętnie bawi się tym zainteresowaniem, niekiedy wprowadzając fanów w niemałą konsternację. Pod koniec 2023 roku Mikołaj Roznerski udowodnił, że jest mistrzem budowania napięcia. Przez kilka dni publikował zdjęcia, na których uwieczniony został z tajemniczą blondynką.

Czytaj więcej: Mikołaj Roznerski na zdjęciach z tajemniczą blondynką. Prawda wyszła na jaw!

Choć w kwestiach życia miłosnego Mikołaj Roznerski jest raczej powściągliwy, nie boi się poruszać trudnych tematów związanych z prywatnością. W 2018 roku w jednym z wywiadów wyznał, że przed laty zmagał się z anoreksją. W młodości aktor musiał zmierzyć się z rozwodem rodziców. Ze względu na niego zamieszkał z ojcem, któremu pomagał w codziennych obowiązkach. Pracę łączyć ze szkołą, przez co brakowało mu czasu na kontakty z rówieśnikami. To odbiło się na poczuciu własnej wartości.

"Wstydziłem się domu: starego, poniemieckiego, zbudowanego w 1860 roku. Na podwórku stała nyska. Z jej powodu też czułem się gorszy. Kiedy tata zawoził mnie do szkoły, zawsze prosiłem, żeby zatrzymywał się ulicę dalej. W ogóle miałem kompleksy. Do tego wpadłem w kłopoty związane z zaburzeniem jedzenia. [...] Dziś nazywa się to anoreksja, ale wtedy nikt o tej chorobie nie słyszał. Babcia mówiła, że mam jadłowstręt" - powiedział niegdyś w rozmowie z "Twoim Stylem".

Aktor przyznał, że rówieśnicy się z niego śmiali, a ciągła praca i łączenie obowiązków znacznie wpłynęło na jego zdrowie. W pewnym momencie ważył zaledwie 42 kg.

Byłem już przeraźliwie chudy, ważyłem 42 kilogramy. Zemdlałem i trafiłem do szpitala. Spędziłem tak ponad rok, wbrew pozorom leczenie jest trudne i długotrwałe. Musiałem nauczyć się jeść i przestać bać się, że przytyję
- wyjawił.

Gdy udało mu się podreperować zdrowie i trochę przytył, zdał sobie sprawę z tego, że zrobił się znacznie atrakcyjniejszy dla kobiet. To dało mu sporo do zrozumienia.

Myślę, że wpadłem w anoreksję, bo szukałem akceptacji. Może też chciałem zwrócić na siebie uwagę? Gdy nagle zeszczuplałem, stało się coś nieoczekiwanego: zauważyłem, że jestem inaczej postrzegany. Koleżanki uśmiechały się zalotnie, a koledzy przestali się nabijać. Uznałem, że to dobry kierunek i zacząłem liczyć kalorie
- dodał.

Choć z zaburzeniami odżywiania walczy się właściwie całe życie, teraz aktor dba o zdrowie. W końcu ma dla kogo żyć! Mikołaj Roznerski jest dumnym ojcem Antoniego.

Czytaj też: Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z synem. Tak świętuje jego urodziny

Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie sprzed lat

Mikołaj Roznerski od lat jest jednym z najpopularniejszych aktorów serialowych, który ma na koncie liczne role amantów. W zawodzie zadebiutował w 2005 roku. Po raz pierwszy pojawił się na teatralnych deskach, będąc studentem IV roku Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Popularność przyniosła mu rola Marcina Chodakowskiego w serialu "M jak miłość", w którym występuje od przeszło 12 lat.

Mikołaj Roznerski zachwyca wiele fanek przede wszystkim urodą. Aktor jest aktywny w mediach społecznościowych, a za pośrednictwem instagramowego profilu podzielił się niedawno zdjęciem z przeszłości. Dzięki fotografii internauci mogli zobaczyć, jak gwiazdor wyglądał w 2011 roku, zanim stał się sławny.

"Od zawsze lubiłem samochody" - napisał.

Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy od zachwyconych fanów.

"Spojrzenie nadal to samo";

"Faktycznie coś w tym jest, że mężczyzna im starszy, tym przystojniejszy" - można przeczytać pod wpisem.

Zgadzacie się?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości