Milla Jovovich i Mila Kunis solidarne z Ukrainą. Wzruszające słowa wsparcia

Milla Jovovich i Mila Kunis solidarne z Ukrainą
Milla Jovovich i Mila Kunis solidarne z Ukrainą
Źródło: Getty Images
Milla Jovovich i Mila Kunis to dwie bardzo popularne hollywoodzkie aktorki. Obie pochodzą z Ukrainy. W tych trudnych czasach nie zapomniały o swojej ojczyźnie, która została zaatakowana przez Rosję. Okazały solidarność z ofiarami niesprawiedliwej wojny.

Mila Kunis, żona aktora Ashtona Kutchera, urodziła się w Czerniowcach, znajdujących się na terenie dzisiejszej Ukrainy. Milla Jovovich pochodzi z Kijowa. W obliczu rosyjskiej inwazji na ich ojczyznę aktorki wyraziły swoje poparcie dla Ukraińców.

Wojna w Ukrainie. Milla Jovovich zabrała głos

Milla Jovovich urodziła się w Kijowie w 1975 roku. Jej matka, Galina Łoginowa, była znaną radziecką aktorką. Jej ojciec, Bogić Jovović, był mieszkającym w Związku Radzieckim Serbem. Pierwsze lata dzieciństwa Milla spędziła w Moskwie. Kiedy miała pięć lat, jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, osiedlając się w Sacramento w Kalifornii, gdzie rozpoczęła karierę modelki, a potem aktorki.

46-letnia aktorka i modelka zamieściła na swoim profilu na Instagramie emocjonalny wpis, w którym odsyła swoich obserwatorów do stron, zawierających informacje o organizacjach, których celem jest pomoc ludziom wciąż przebywającym w Ukrainie ogarniętej wojną z Rosją.

"Mam złamane serce i jestem oszołomiona, próbując przetworzyć wydarzenia, które miały miejsce w tym tygodniu w moim rodzinnym kraju w Ukrainie. Mój kraj i ludzie są bombardowani. Przyjaciele i rodzina ukrywają się" - napisała Jovovich.

"Mam zarówno rosyjskie, jak i ukraińskie korzenie. Jestem rozdarta na dwie części, gdy patrzę na ten horror, na niszczenie kraju, na przesiedlanie rodzin, na całe ich życie leżące w zwęglonych fragmentach budynków" - dodała.

"Pamiętam wojnę w ojczyźnie mojego ojca, w byłej Jugosławii i opowieści mojej rodziny o traumie i terrorze, którego doświadczyli. Wojna. Ciągle wojna. Przywódcy, którzy nie potrafią żyć w pokoju. Niekończący się ciąg do imperializmu. I zawsze ludzie płacą za to krwią i łzami" - podsumowała.

Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Mila Kunis i Ashton Kutcher okazali wparcie Ukrainie

Mila Kunis - znana hollywoodzka aktorka- także pochodzi z Ukrainy. Urodziła się 1983 roku w Czerniowcach, znajdujących się na terenie dzisiejszej Ukrainy. W 1991 roku, u schyłku istnienia Związku Radzieckiego, przeniosła się wraz z rodzicami do Los Angeles. Chociaż w ojczyźnie żyło im się dobrze, to jej matka i ojciec chcieli jednak zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom, dlatego zdecydowali się na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych. Gwiazda wsparła swoich rodaków za pośrednictwem Twittera.

"Boże chroń obywateli Ukrainy. Moje myśli i modlitwy są z wami" - napisała aktorka.

Także jej mąż Ashton Kutcher napisał po czyjej jest stronie w wojnie ukraińsko-rosyjskiej. Mężczyzna dodał też grafikę przedstawiającą flagę Ukrainy. 

"Jestem po stronie Ukrainy" - napisał Kutcher.

Aktor był związany z Demi Moore, jednak wydaje się, że to u boku Mili Kunis naprawdę się ustatkował. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci - córki Wyatt Isabelle oraz syna Dimitriego Portwooda.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości