Druga rocznica śmierci Pawła Królikowskiego. Na jego żonę spadła fala krytyki

Druga rocznica śmierci Pawła Królikowskiego
Paweł Królikowski
Źródło: MWMEDIA
W tym roku mijają dwa lata od śmierci Pawła Królikowskiego. Wybitny aktor zmarł po długiej chorobie. Na cmentarzu dopiero niedawno stanął jego nagrobek. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, żona artysty, wytłumaczyła skąd to opóźnienie.

Na wdowę po zmarłym Pawle Królikowskim spadła fala krytyki. Aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska wytłumaczyła w rozmowie z "Faktem", dlaczego grób męża przez tak długi czas nie miał pomnika. Właśnie mija druga rocznica śmierci artysty.

Druga rocznica śmierci Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Od dziecka interesował się aktorstwem, dlatego wybrał je jako swój zawód. I był w swoim fachu świetny. Spełniał się w teatrze, stworzył też niezapomniane kreacje filmowe. Ma na swoim koncie także wiele znakomitych ról serialowych.

Aktor zmarł 27 lutego 2020 roku. W dniu śmierci miał pięćdziesiąt osiem lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W sąsiedztwie znajdują się groby innych artystów takich jak Barbara Krafftówna.

Żona i dzieci na pogrzebie Pawła Królikowskiego.
Żona i dzieci na pogrzebie Pawła Królikowskiego.
Źródło: MWMEDIA

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o nagrobku męża

Paweł Królikowski z ukochaną żoną Małgorzatą byli małżeństwem przez trzydzieści dwa lata. Aktorka spotkała się ostatnio ze sporą krytyką. Fani Pawła Królikowskiego często odwiedzają jego grób. Mieli za złe jego rodzinie, że nagrobek postawiono aktorowi dopiero szesnaście miesięcy po śmierci artysty. Głos w sprawie zabrała wdowa po zmarłym.

W rozmowie z dziennikiem "Fakt" Małgorzata Ostrowska-Królikowska wyjaśniła:

"Nie miałam wpływu na to opóźnienie, ale ludzie i tak mnie za to oceniali".

Nagrobek na cmentarzu można stawiać dopiero po pół roku od pogrzebu, a rodzinie Królikowskich zależało na tym, aby był wyjątkowy i monumentalny. Dlatego tyle zajęło jego zaprojektowanie i przygotowanie. Pomnik prezentuje się bardzo okazale. Został na nim wyrzeźbiony nieregularny krzyż, który przypomina pęknięcie kamienia. Widnieje na nim także poruszający cytat, pochodzący z wiersza autorstwa samego Pawła Królikowskiego:

"Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech…"

"Kiedyś byłam na cmentarzu i jakaś pani mi powiedziała, że przychodzi tu właśnie dlatego, żeby przeczytać ten napis 'Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech'. Było mi bardzo miło, gdy usłyszałam takie słowa od zupełnie obcej osoby" - stwierdziła Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski
Źródło: MWMEDIA

Paweł Królikowski - choroba i śmierć

Paweł Królikowski zmarł po długiej chorobie. Wcześniej od kilku lat miał problemy ze zdrowiem. W 2015 roku poddał się operacji wycięcia tętniaka z mózgu. Udało mu się wtedy wrócić do zdrowia dzięki szybkiej reakcji żony. Małgorzatę Ostrowską - Królikowską zaniepokoiły jego częste bóle i zawroty głowy, wymioty i problemy z widzeniem, dlatego wysłała męża na badania.

Problemy ze zdrowiem Pawła Królikowskiego pojawiły się jednak ponownie w 2019 roku. Tuż przed swoimi ostatnimi świętami Bożego Narodzenia aktor trafił do szpitala. Został na oddziale neurochirurgii jednego ze szpitali w Warszawie. Zmarł pod koniec lutego następnego roku.

Paweł Królikowski
Paweł Królikowski
Źródło: MWMEDIA

Paweł Królikowski - dzieci

Paweł Królikowski osierocił liczą rodzinę. Z Małgorzata Ostrowską - Królikowską miał pięcioro dzieci – Antoniego (33 lat), Jana (30 lat), Julię (23 lata), Marcelinę (21 lata) oraz Ksawerego (15 lat).

Antka Królikowskiego oraz Julię Królikowską znamy z telewizyjnego ekranu. Podobinie jak młodszego brata Pawła Królikowskiego - Rafała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Reporter: Fakt, Viva

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości