Miłość na zabój. Tajemnica śmierci Andrzeja Zauchy

Show Must Go Crime: Andrzej Zaucha
Show Must Go Crime: Andrzej Zaucha
#SHOWMUSTGOCRIME "Byłaś serca biciem. Wiosną, zimą, życiem. Marzeń moich echem. Winem, wiatrem, śmiechem". Zapowiedziana, nagła, pełna miłości i bólu. Tak właśnie można opisać historię zabójstwa Andrzeja Zauchy. Właśnie dziś od jego śmierci mijają 32 lata. To prawdopodobnie jedyna zbrodnia, która wywołuje tak skrajne emocje i sympatię w stosunku do… sprawcy. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Dagmary Olszewskiej - Show Must Go Crime. 

"Zamiast godnie i pokornie to znieść, to zachowałem się po prostu jak barbarzyńca. To był totalny chaos. Miałem 30 lat, tak że właśnie taki młody nie byłem, to powinienem zareagować jak dojrzały, dorosły, mocny mężczyzna, który niestety przegrał. Ja nie potrafiłem panować nad emocjami" - mówił zabójca muzyka.

Andrzej Zaucha - życie, kariera i miłość

Andrzej Zaucha był jednym z najwybitniejszych polskich muzyków i wokalistów. Piosenki "Byłaś serca biciem", czy "Czarny Alibaba" potrafi zanucić niemal każdy. Wielka kariera piosenkarza zadrżała pierwszy raz, gdy w 1989 roku niespodziewanie zmarła jego żona, Elżbieta. Miała wtedy zaledwie 39 lat. Ta rodzinna tragedia okazała się też pierwszym krokiem w stronę zabójstwa. 

W 1966 roku Andrzej Zaucha poznał Elżbietę i niemal od pierwszych zamienionych ze sobą zdań stali się nierozłączni. Jak wspomina w swojej książce Janusz Gajec, zgodnie twierdzili, że są swoją jedyną i największą miłością. Elżbieta zajmowała się domem, wychowaniem ich córki oraz dbała o karierę męża. Odpowiadała za kontakty medialne i organizację koncertów. Dawała mu też wiele przestrzeni na twórczość i komponowanie.

"Dobrze gotowała i była bardzo gościnna. Zauchowie mieli bardzo fajne mieszkanie w bloku, potem przenieśli się na osiedle oficerskie na parter willi, którą Andrzej wyremontował. Oboje lubili czarny kolor, więc w domu były czarne meble i czarne ozdoby, jakieś ptaszki, bibeloty. Ela zawsze miała włosy ufarbowane na czarno i czarne ubrania" - wyznała Halina Jarczyk w biografii artysty. 

W 1988 roku Andrzej Zaucha obchodził dwudziestolecie pracy na scenie. Wraz z żoną i córką Agnieszką udał się na wystawny jubileusz zorganizowany w tetrze Stu w Krakowie. To właśnie tam poznał Zuzannę Leśniak, żonę swojego dobrego znajomego, reżysera Yves’a Goulias.

"Zuzanna postanawia zaśpiewać dla Zauchy piosenkę z repertuaru Édith Piaf, po francusku. Andrzej siedzi na fotelu stylizowanym na tron wpatrzony w nią, uśmiechnięty. Zuzanna śpiewa, trzyma rękę na jego szyi, siada mu na kolanach. Piosenka nosi tytuł "La vie en rose". Wtedy, w 1989 roku, prawie nikt nie doszukuje się w słowach i zachowaniu Zuzanny niczego poza sympatią dla starszego kolegi i dobrze odegraną rolą. Zresztą na widowni siedzą żona i córka Zauchy" - czytamy w biografii "Serca bicie". 

Andrzej Zaucha - śmierć żony i romans

Zachowanie młodej aktorki nie umknęło uwadze Elżbiety Zauchy. Zdenerwowana kobieta podeszła do znajomej, Małgorzaty Bogdanowicz, która po latach opisała ich rozmowę. 

"'Co za zołza z tej Leśniak. Andrzejowi na kolana wskoczyła! Zaczepia go!' Uspokajałam: 'Elu, to nic nie znaczy, ty jesteś dla Andrzeja najważniejsza, nie ma co się denerwować'. Ale ona powtarzała, że Zuzanna ma parcie na Andrzeja. On już był sławny, różne dziewczyny się do niego kleiły. Leśniak też. Według mnie zorientowała się, że mąż wielkim reżyserem już nie będzie, i kombinowała, jak zrobić karierę przy Andrzeju" - czytamy.

Niestety zaledwie rok później, 31 sierpnia 1989 roku Elżbieta umiera wskutek udaru mózgu. Zaucha został sam z małym dzieckiem i zgodnie z namowami przyjaciół rzucił się w wir pracy. To właśnie twórczość, śpiewanie i aktorstwo miało być dla niego najlepszym remedium. Reżyser Krzysztof Jasiński obsadza go wtedy w tytułowej roli w spektaklu "Pan Twardowski". Po niespełna dwóch latach wystawiania sztuki, do obsady dołącza Zuzanna Leśniak. Młoda aktorka i wokalistka, która śpiewała na jubileuszu gwiazdora. 

Zuzanna zwróciła na siebie uwagę Zauchy podczas prób do spektaklu. Robiła wrażenie niezwykle delikatnej i onieśmielonej. Szybko znaleźli wspólny język i coraz częściej widywano ich w swoim towarzystwie.

Całą tę historię z Zuzią widzę w innym świetle niż większość. Po pogrzebie Elżbiety odbyłem z Andrzejem poważną rozmowę o życiu. On głęboko przeżył śmierć żony. Wiedziałem, że Zuzę i Andrzeja łączy jakaś przyjaźń, ale nie interesowałem się jaka. Nie byli osobami, które często zmieniają partnerów i są kochliwe – wręcz przeciwnie. Nie dziwię się, że Zuzanna była Andrzejem zafascynowana, na jego widok robiły jej się oczy jak spodki. Ona lgnęła do niego, nie on do niej. Ale był w trudnym momencie życia, potrzebował bliskości. Nie róbmy z tego harlequina

- podkreślił przyjaciel Zauchy, Krzysztof Jasiński.

Andrzej Zaucha był o 16 lat starszy od Zuzanny. Choć Yves Goulias deklarował ogromną miłość i zazdrość w stosunku do żony, para nie przestała się spotykać, a ich relacja przybierała na sile. 

Yves Goulias i Andrzej Zaucha - kłamstwo i zabójstwo 

Yves Goulias podejrzewał żonę o romans. Przypomniał sobie, jak Zuzanna zadeklarowała, że do pracy dojechała autobusem podczas gdy ten widział, jak wsiada do auta Zauchy. Tropił kolejne kłamstwa, jednak szaleńczo zakochany uwierzył żonie, że związek da się odbudować. 

"Widziałem wtedy, że jest złą aktorką, źle kłamała. Byłem zdradzanym mężem i zdałem sobie sprawę, że inni się mnie boją. Nigdy nie przypuszczałem, że będę miał taką rolę do zagrania. Nie wierzyłem, że między Zuzą i Zauchą wszystko skończone" - opowiadał Yves Goulias. 

Po zapewnieniach żony o wierności i miłości reżyser wyjechał do Szkocji, by zarobić pieniądze na remont mieszkania w Krakowie. Yves Goulias zadzwonił do Zuzanny i wyjaśnił, że w domu pojawi się ok. 9:00 rano. Ta żaliła się na złe samopoczucie i silne bóle głowy. 

Mężczyzna punktualnie podjechał pod mieszkanie. Yves nie mógł wejść, więc udał się do drugiego lokum znajdującego się na placu Szczepańskim. Po chwili zauważył, że klucz tkwi od wewnętrznej strony zamka. Przeraził się, że jego ukochana zemdlała lub zachorowała. Chcąc jak najszybciej pomóc żonie, wyważył drzwi. 

Według tego, co relacjonował później reżyser, w domu zobaczył Andrzeja Zauchę zakładającego w pośpiechu buty i zapinającego pasek od spodni. Yves miał dwukrotnie uderzyć go w twarz i pobiec do żony. To właśnie wtedy z ust zdradzonego męża padły słowa: 

Nie ma czasu się rozliczyć, ale będę musiał cię zabić

Zabójstwo Andrzeja Zauchy 

Andrzej Zaucha nie potraktował poważnie słów znajomego. Po pewnym czasie Yves zadzwonił do piosenkarza i poprosił o spotkanie. Jak relacjonował podczas śledztwa, Zaucha z rozbawieniem i niedowierzaniem pytał, czy to prawda, że straci życie. W ostatniej chwili gwiazdor odwołał spotkanie, tłumacząc się zawodowym wyjazdem do Szczecina. To tylko spotęgowało złość reżysera. 

"Toczyłem ze sobą walkę, dyskusję ze złem, przechodziłem przez wszystkie możliwe stany. Kupiłem broń, ale postanowiłem siebie nie zabijać, bo nienawiść do Zauchy była mocniejsza. (…) W tamtym czasie byłem demonem zła i nie widziałem przed sobą nic innego, jak tylko ten jeden cel: zabicie tego, który zrujnował moje szczęście i zhańbił mój honor" - wyjaśnił Yves Goulias w rozmowie z prokuratorem. 

Zraniony mężczyzna wyjechał do Francji. To tam kupił karabinek i naboje. W drodze powrotnej zatrzymał się, by wypróbować broń. W domu, w rozmowie z żoną jeszcze raz powtórzył obietnicę śmierci Zauchy.

10 października 1991 roku Andrzej Zaucha i Zuzanna Leśniak grali w teatrze Stu w Krakowie. Yves Goulias sprawdził dokładnie godzinę spektaklu. Przygotował się do wymierzenia sprawiedliwości i podjechał pod budynek tak, by z bezpiecznego dla siebie miejsca obserwować samochód gwiazdora. Kilka minut po godzinie 22:00 aktor opuścił teatr. Parę kroków za nim biegła Zuzanna Leśniak z bukietem kwiatów od publiczności. 

Reżyser wysiadł z samochodu, trzymając w ręku broń ukrytą pod reklamówką. Zuzanna podbiegła do męża, jednak ten odepchnął ją na bok. 

"Co Ty chcesz mu zrobić" - krzyczała. 

Gdy Zaucha wysiadł z samochodu, Yves podszedł do niego i czterokrotnie pociągnął za spust. Po jednym ze strzałów na ziemię osunęła się także Zuzanna, która chciała osłonić kochanka własnym ciałem. 

Reżyser nie zwrócił uwagi na żonę. Był pewien, że zemdlała, widząc, czego się dopuścił. Po chwili Yves przeładował magazynek i oddał w kierunku leżącego na ziemi Zauchy jeszcze 5 strzałów. 

Policjanci na parkingu znaleźli dziewięć łusek, wiązankę czerwonych róż, kasetę magnetofonową, ręcznie zapisane kartki z odciśniętą podeszwą buta, ząb i reklamówkę.

Siedziałem w samochodzie i miałem w sobie taką nienawiść, że byłem poza granicą tego, co ludzkie. (…) Oddając strzały, nie czułem żadnej satysfakcji czy przyjemności. Mogę powiedzieć, że nienawiść strasznie brudzi człowieka

- wyznał później w rozprawie.

Yves Goulias nie zamierzał uciekać. Jeszcze tego samego wieczoru oddał się w ręce policji. Podczas składania zeznań dowiedział się, że jego ukochana została trafiona jednym z pocisków niemal prosto w serce. Zuzanna Leśniak zmarła na stole operacyjnym. Reżyser nie ukrywał, że zaplanował zabójstwo Zauchy i dokonał go z pełną premedytacją, jednak śmierć żony była przypadkowa. 

Yves Goulias - proces i kara

Yves Goulias od początku współpracował z policją, dokładnie opowiadając o zdarzeniu i planowaniu zbrodni. Pomimo starań prokuratora o podwyższenie kary, reżyser został pozbawiony wolności na 15 lat. Wyrok zapadł w grudniu 1992 r. Goulais został uznany za winnego zabójstwa z premedytacją Zauchy, nieumyślnego spowodowania śmierci swojej żony i nielegalnego posiadania broni.

"To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, dużej wrażliwości na sprawy ludzkie, dla którego miłość i wierność małżeńska, prawdomówność i lojalność oraz odpowiedzialne traktowanie życia rodzinnego stanowiły kryteria postępowania" - wybrzmiało oświadczenie Sądu Apelacyjnego. 

Niemal od początku odbywania kary Yves zmienia życie więźniów. Pomaga tym najbardziej potrzebującym, uczy ich języków i angażuje w swoje reżyserskie przedsięwzięcia. Z własnej inicjatywy przekazuje córce Andrzeja Zauchy własne mieszkanie w Krakowie i każdego miesiąca przelewa pieniądze. 

Yves Goulias opuścił więzienie na 10 miesięcy przed planowanym zakończeniem kary. Wolność odzyskał w grudniu 2005 roku. Zmienił nazwisko i pracuje w swoim zawodzie, reżyserując filmy, seriale i spektakle. 

"Pierwszy dzień wolności nie świętowałem szampanem, tak zrobiłby ktoś bez sumienia, bez serca, a nie ja. Wciąż jestem przerażony tym, co byłem zdolny zrobić. Ja, reżyser, na co dzień obcujący z Szekspirem i Molierem, powinienem wiedzieć lepiej od innych, co to znaczy zabić. Gdyby czas można było cofnąć… (…) Dopiero niedawno zrozumiałem, że ja, normalny człowiek, jeżdżący do szpitali z pomocą charytatywną, nagle stałem się potworem. Potem czułem się winny i pobyt w więzieniu mnie uratował" - powiedział reżyser w jednym z wywiadów. 

Córka Andrzeja Zauchy

Agnieszka Zaucha w chwili śmierci ojca miała zaledwie 17 lat. Zdecydowała się na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wykorzystując swoje zdolności plastyczne, rozpoczęła pracę w krakowskim studio tatuażu. Jak zadeklarowała, nie chciałaby spotkać zabójcy taty, jednak wybaczyła mu to, co zrobił. 

"Wiem, że pod wpływem silnych emocji ludzie robią różne rzeczy. Gdybym pielęgnowała w sobie nienawiść, nigdy nie zaznałabym spokoju. (...) Nie do końca radzę sobie ze sobą. (...) Układam klocki Lego, gram w gry komputerowe, czytam książki, oglądam filmy, pracuję... Tworzę sobie świat wygodny dla siebie, może to i wybór życia po linii najmniejszego oporu... Mnie jednak jest z tym dobrze. I tylko gdzieś z tyłu głowy odzywa się nieraz strach, że może stać się coś złego" - powiedziała Agnieszka Zaucha w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Show Must Go Crime to nowy cykl serwisu cozatydzien.tvn.pl. Opowiada o mrożących krew w żyłach oraz zabójczo ciekawych historiach ze świata gwiazd i celebrytów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo
Materiał promocyjny

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach.  "Jestem dumna z siebie"

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i  muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?