Miss Ukrainy zagrzewa do walki. Jej słowa obiegły cały świat

Wojsko Ukraińskie
Miss Ukrainy zagrzewa do walki
Źródło: Getty Images
Trwa wojna w Ukrainie. W niebywale krótkim czasie miliony osób zjednoczyły się i stanęły do walki o swój kraj. Była Miss, która reprezentowała swoje państwo w Miss Grand International, także zagrzewa swoich rodaków do obrony kraju.

Anastasiia Lenna okrzyknięta przed laty jedną z najpiękniejszych kobiet w Ukrainie nie może patrzeć spokojnie na to, co dzieje się w jej ukochanym kraju.

Miss Ukrainy zagrzewa do walki

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Prezydent Wołodymyr Zełenski zaapelował do swoich obywateli, by dołączyli się do niego i razem stawili opór wrogowi. Była Miss Ukrainy ma już ponad 200 tys. obserwatorów na Instagramie. To właśnie do nich zwróciła się z prośbą o wsparcie dla Ukrainy.

"Nie robię żadnej propagandy poza pokazywaniem, że nasza Ukrainka jest silna, pewna siebie i potężna. Doceniam wszelką uwagę i wsparcie dla mojego kraju, wszyscy ludzie na Ukrainie codziennie walczą z rosyjską agresją. Wygramy! Urodziłam się i mieszkam w Kijowie. To jest moje miasto. Ukraina to mój kraj" - podkreśla Anastazja.

I dodaje: "Przemawiam do wszystkich ludzi na świecie! Zatrzymajcie wojnę na Ukrainie! Żaden człowiek nie powinien umrzeć! Razem możemy to wszystko powstrzymać. Podziel się informacjami o sytuacji. Poproś NATO o zamknięcie nieba! Pomóż nam Ukraińcom powstrzymać rosyjską agresję".

Anastasiia Lenna jest absolwentką marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Slawistycznym w Kijowie. Na swojej stronie internetowej napisała, że zaczęła interesować się modelingiem i aktorstwem w wieku 13 lat.

B K-Sz o hejcie
Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Miss Ukrainy prosi o pomoc dla kraju

Niestety sytuacja w Ukrainie robi się coraz bardziej napięta. Władimir Putin nakazał przejście rosyjskich sił odstraszania nuklearnego w specjalny tryb służby. Ma to być odpowiedź na "bezprawne akcje" i "wrogie wypowiedzi wysokich urzędników państw NATO".

"Państwa zachodnie nie tylko podejmują nieprzyjazne działania przeciwko naszemu krajowi w sferze gospodarczej, lecz także najwyżsi urzędnicy czołowych członków NATO wydali agresywne oświadczenia dotyczące naszego kraju" - powiedział prezydent Rosji podczas oficjalnego wystąpienia.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości