Najbliżsi Matthew Perry'ego uczcili go w wyjątkowy sposób. Pomogą uzależnionym

Matthew Perry
Matthew Perry
Źródło: Getty Images
Matthew Perry, gwiazdor serialu "Przyjaciele" zmarł 28 października. Przez większość życia zmagał się z uzależnieniem od leków i alkoholu. Bliscy i przyjaciele postanowili uczcić jego pamięć w wyjątkowy sposób. Powstała fundacja, która będzie wspierać ludzi z podobnymi problemami.

Wielu fanów na całym świecie przeżywa żałobę w związku ze śmiercią Matthew Perry'ego. Rodzina i bliscy aktora ogłosili utworzenie fundacji na cześć jego pamięci, która ma na celu wsparcie osób borykających się z uzależnieniem. Matthew Perry zmarł w sobotę 28 października w swoim domu w Los Angeles w wieku 54 lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że śmierć nie była spowodowana przedawkowaniem narkotyków ani alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Fundacja im. Matthew Perry'ego

Rodzina i przyjaciele Matthew Perry'ego są pogrążeni w rozpaczy. Aktor przed śmiercią był bowiem w dobrej formie i nic nie wskazywało, że nagle odejdzie z tego świata. Nie jest tajemnicą, że gwiazdor "Przyjaciół" od wielu lat walczył z różnymi uzależnieniami. Dwa lata temu ogłosił jednak, że udało mu się wygrać z nałogiem i od tamtej pory pozostawał "czysty". Również badania toksykologiczne zwłok artysty potwierdziły, że nie nadużywał on w ostatnim czasie żadnych substancji psychotropowych.

Aby kontynuować jego pracę na rzecz pomocy ludziom zmagającym się z uzależnieniem, bliscy aktora utworzyli i zarejestrowali w miniony piątek Fundację im. Matthew Perry'ego.

"W duchu zaangażowania Matthew Perry'ego w pomoc innym zmagającym się z chorobą uzależnienia, wyruszamy w podróż, aby uhonorować jego dziedzictwo. Założyliśmy Fundację im. Matthew Perry'ego, kierując się jego własnymi słowami i doświadczeniami oraz kierując się jego pasją do zmiany życia tak wielu osób, jak to możliwe" - czytamy w oświadczeniu organizacji.

Pogrzeb Matthew Perry'ego

Matthew Perry został pochowany 3 listopada 2023 roku na znakomitym cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles, znajdującym się w pobliżu słynnego Hollywood. Choć ceremonia pogrzebowa była stosunkowo skromna, niosła ze sobą głęboką emocjonalność. Wśród obecnych byli bliscy oraz rodzina artysty, towarzyszyli mu też przyjaciele z ekipy serialu, w tym Jennifer Aniston, Courteney Cox, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Lisa Kudrow.

Wybór miejsca pochówku Matthew Perry'ego nie był przypadkowy, ponieważ Forest Lawn Memorial Park jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie studia wytwórni Warner Bros., gdzie kręcono legendarne odcinki "Przyjaciół". Trumnę z ciałem aktora niosła jego rodzina. Prawdopodobnie z powodu kameralnego charakteru uroczystości fani nie mieli możliwości uczestniczenia w wydarzeniu. Informacje na temat pochówku Matthew Perry'ego były do ostatniej chwili ściśle tajne.

Pogrzeb Matthew Perry'ego
Pogrzeb Matthew Perry'ego
Źródło: screen youtube

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości