Nie żyje aktorka Barbara Radecka. Niedawno dowiedziała się, że ma nowotwór

Barbara Radecka nie żyje
Barbara Radecka nie żyje
Źródło: Getty images
Barbara Radecka nie żyje. O śmierci 85-letniej aktorki poinformował portal Film Polski, a przykre wiadomości potwierdzili najbliżsi artystki. Okazuje się, że Barbara Radecka niedawno dowiedziała się, że choruje na nowotwór. Zrezygnowała jednak z leczenia.

Barbara Radecka zmarła 21 stycznia br. w wieku 85 lat. Aktorka występowała w wielu popularnych serialach, takich jak między innymi "Na Wspólnej", "Na sygnale" czy "Pitbull". Największą rozpoznawalność przyniosły jej jednak występy na scenie teatralnej. Artystka była aktywna zawodowo aż do końca swoich dni. Na co dzień wpierała potrzebujących i dzieci z domów dziecka.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Barbara Radecka nie żyje. Chorowała na nowotwór

O śmierci Barbary Radeckiej jako pierwszy poinformował serwis Film Polski. W mediach społecznościowych portalu pojawiło się oświadczenie wnuka aktorki Michała Bernarda Radeckiego.

"Dziś [w sobotę 21.01 przyp. red.] zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie - wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię - jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie" - poinformował.

Mężczyzna wyznał, że u jego babci niedawno zdiagnozowano nowotwór, jednak nie podjęła się terapii.

"Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii - wolała odejść w spokoju. (...) Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach - świadomie i bez ociągania" - napisał.

Rodzina zmarłej aktorki będzie informować o dacie pogrzebu

Osoby post na temat śmierci Barbary Radeckiej pojawił się także na jej profilu na Facebooku. Wpis zamieściła rodzina aktorki, która zapewniła, że w najbliższym czasie poinformuje fanów artystki o dacie pogrzebu.

"Dzisiaj [w sobotę 21.01 przyp. red.] odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie" - napisali jej bliscy.

Internauci nie ukrywali swojego smutku.

"Moja kochana pani Kasia. Wielkie kondolencje dla rodziny I najpiękniejszego nieba....";

"Niewiarygodne, dopiero co widziałyśmy się w Radio! Jestem wstrząśnięta! RiP.";

"Nietuzinkowa kobieta, pełna pasji i kreatywności. Zostanie w mojej pamięci" - czytamy w komentarzach.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty images

podziel się:

Pozostałe wiadomości