Nie żyje komik Michael Lehrer. Zdecydował się na wspomagane samobójstwo

Nie żyje komik Michael Lehrer
Nie żyje komik Michael Lehrer
Źródło: pixabay.com
Nie żyje Michael Lehrer. 44-letni komik sam zadecydował o swojej śmierci. Zmagał się z poważną i nieuleczalną chorobą. Zdecydował się na wspomagane samobójstwo. Poruszające szczegóły jego odejścia opowiedziała ukochana komika. "Michael zmarł z godnością na własnych warunkach" - wyznała.

Michael Lehrer był komikiem, stand-uperem i aktorem. Największą popularność przyniósł mu udział w grupie "Second City" - najstarszej improwizowanej grupy komediowej w Chicago. W 2017 roku zdiagnozowano u niego ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Gdy ciało całkowicie odmówiło mu posłuszeństwa, sam zdecydował się na śmierć. Zmarł 18 stycznia. 

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Anna Świątczak miała myśli samobójcze
Źródło: Co za Tydzień

Nie żyje komik Michael Lehrer. Zdecydował się na wspomagane samobójstwo

Artysta mimo choroby nie rezygnował z występów. Bawił ludzi na scenie w klubach w Austin w Teksasie. Poruszał się na wózku inwalidzkim. W skeczach wplatał swoje życie. Na śmierć zdecydował się w Portland w stanie Oregon. Skorzystał z ustawy o godnej śmierci. Nieuleczalnie chorzy pacjenci od 1997 roku mogą tam wnioskować o zakończenie życia za pomocą leków i pod nadzorem lekarzy.

Michael zmarł z godnością na własnych warunkach. To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjął
- przekazała mediom partnerka komika Colette Montague.

Eutanazja a wspomagane samobójstwo. Sprawa Alaina Delona

W marcu w mediach było głośno o 86-letnim francuskim aktorze Alainie Delonie, który miał ogłosić, że: "nie chce już żyć i prosi o wspomagane samobójstwo". Syn aktora wyjaśnił, że były to słowa wyrwane z kontekstu. Alain-Fabien Delon wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że jego ojciec jedynie popierał ogólne prawo do eutanazji.

A na czym polega różnica między eutanazją a wspomaganym samobójstwem? Chodzi przede wszystkim o osobę, która decyduje o śmiertelnym akcie.

"Wspomagane samobójstwo polega na pomocy komuś w odebraniu sobie życia na jego prośbę, 'ostatecznego czynu' dokonuje on sam [...] Eutanazja odnosi się do aktywnych działań podejmowanych w celu zakończenia czyjegoś życia i powstrzymania jego cierpienia, 'czynu ostatecznego' dokonuje ktoś inny, na przykład lekarz" - wyjaśniono na stronie medonet.pl.

Poniżej Michael Lehrer. Zdjęcie opublikowano kilka dni temu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: pixabay.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości