Nie żyje ceniony polski reżyser. Leszek Staroń miał 86 lat

Żałoba
Nie żyje znany aktor. "Jestem zszokowany śmiercią jednego z nas"
Źródło: Lorena Garibo/GettyImages
Leszek Staroń nie żyje. Ceniony polski reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych i fabularnych zmarł w wieku 86 lat. O jego śmierci powiadomił portal filmpolski.pl. Świat kina pogrążony w żałobie.

Leszek Staroń nie żyje. Znany polski reżyser zmarł 22 kwietnia 2024 r. w wieku 86 lat. Informację o jego śmierci przekazał portal filmpolski.pl. Jak na razie rodzina i bliscy nie podali informacji o pogrzebie zmarłego. Leszek Staroń urodził się 10 kwietnia 1938 r. w Warszawie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Leszek Staroń nie żyje. Reżyser miał 86 lat

W latach 70. ukończył studia na łódzkiej filmówce, a jego zdolności reżyserskie szybko zostały dostrzeżone przez grono profesjonalistów. Jednym z najbardziej znanych filmów reżysera była produkcja z 1977 r. pod tytułem "Wolna sobota".

Film szybko zyskał uznanie widzów i krytyków i na stałe zapisał się w polskiej kinematografii. Reżyser na swoim koncie ma również produkcje takie jak "Chłopiec", "Magma", "Rozjaśnić mrok", "Śpiewnik praw człowieka" czy "Mój tata".

W 1982 r. na ekrany telewizorów trafił serial "6 milionów widzów", za który również odpowiadał Leszek Staroń, w tym za dialogi, scenariusz i reżyserię. Przez lata kariery współpracował z takimi gwiazdami jak Zofia Czerwińska, Ewa Szykulska, Bożena Dykiel czy Emil Karewicz.

Ostatni film "Ut sit bene patriae. Po pierwsze dobro ojczyzny" zrealizował w 2022 r. Jak na razie nie podano przyczyny śmierci artysty. Będziemy was informować na bieżąco.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Lorena Garibo/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości