Nie żyje Jakub Ulewicz. Aktor miał 56 lat

Nie żyje Jakub Ulewicz. Aktor miał 56 lat
Nie żyje Jakub Ulewicz. Aktor miał 56 lat
Źródło: Mw media
Nie żyje znany polski aktor Jakub Ulewicz. Artysta miał zaledwie 56 lat. O jego śmierci jako pierwszy poinformował w mediach społecznościowych Teatr Polski w Bydgoszczy. "To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego aktora i artystę. To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił przyjaciela" - czytamy.

Jaku Ulewicz był znanym polskim aktorem, najbardziej kojarzonym przez widzów Teatru Polskiego w Bydgoszczy, z którym był związany od 2004 r. Aktor grywał również w wielu polskich serialach, mogliśmy go zobaczyć m.in. w "Na Wspólnej", "Lekarzach", "Drugiej szansie" czy w "Prawie Agaty".

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Jakub Ulewicz nie żyje

Dziś Teatr Polski w Bydgoszczy podzielił się na Facebooku smutną wiadomością. Okazało się, że Jakub Ulewicz zmarł w wieku 56 lat.

"Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia. Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca 2023 roku. To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego aktora i artystę. To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił przyjaciela" - czytamy we wpisie.

Pracownicy teatru złożyli również kondolencje rodzinie i najbliższym aktora.

"W obliczu tragedii nasze myśli kierujemy w stronę najbliższych Kuby, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia. Kuba był związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy od 2004 roku. Na scenie naszego teatru stworzył ponad czterdzieści wspaniałych ról. W ostatnim czasie bydgoska publiczność mogła go podziwiać w spektaklach: 'Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach' w reż. Anny Smolar, 'Komediantka' w reż. Anity Sokołowskiej, oraz 'Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele' w reż. Jędrzeja Piaskowskiego" - napisał zespół teatru w Bydgoszczy.

Jakub Ulewicz nie żyje — kim był?

Jakub Ulewicz urodził się 30 marca 1967 r. w Poznaniu. W 1989 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a niedługo później zaczął pracę w zawodzie. Jeszcze w czasie studiów zagrał w kilku spektaklach telewizji jak np. "Dzieci Arbatu" czy "Śmierć Johna L.".

W latach 90. zagrał w filmie "Śmierć jak kromka chleba", a później mogliśmy go oglądać również w "Pierwszym milionie", "Miasteczku", "Bez litości" czy w filmie "Mój Nikifor".

Od 2004 r. Jakub Ulewicz był związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, jednak swoje pierwsze kroki stawiał na początku lat 90. na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie debiutował rolą Kopyrdy w spektaklu "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

W 2014 r. Jakub Ulewicz otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2018 r.

Jak na razie nie podano przyczyny śmierci aktora, ani szczegółów pogrzebu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Mw media

podziel się:

Pozostałe wiadomości