Nie żyje Jane Birkin. Znana brytyjska aktorka została znaleziona martwa w swoim domu 

Jane Birkin nie żyje. Aktorka została znaleziona martwa
Jane Birkin nie żyje. Aktorka została znaleziona martwa
Źródło: WireImage
W niedzielę francuskie media podały informację o śmierci brytyjskiej aktorki i piosenkarki, od lat mieszkającej we Francji Jane Birkin. Gwiazda miała 76 lat i została znaleziona martwa w swoim domu w Paryżu.

Jane Birkin była brytyjską aktorką i pioenkarką. Sławę przyniósł jej przebój "Je t'aime... moi non plus" z 1969 r., którą wykonywała w duecie z piosenkarzem Serge'em Gainsbourgiem, który był również jej partnerem. Aktorka przyszła na świat w Londynie. Jej mama była aktorką, a ojciec kompozytorem.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Jane Birkin nie żyje. Aktorka miała 76 lat

Już jako 18-latka debiutowała na deskach teatralnych. Niedługo później poznała kompozytora Johna Barry’ego, za którego wyszła za mąż w 1965 r. John Barry znany był głównie jako twórca muzyki do filmów o przygodach Jamesa Bonda. Małżeństwo doczekało się córki Kate Barry, która była fotografką i projektantką mody. Niestety, w 2013 r. wypadła z okna swojego apartamentu w Paryżu.

Małżeństwo Jane Birkin z kompozytorem przetrwało tylko trzy lata. Jeszcze tego samego roku Jane Birkin wyjechała do Paryża, w którym mieszkała aż do śmierci. To właśnie tam jej kariera aktorka nabrała tempa. Niedługo po przyjeździe aktorka poznała starszego o 18 lat od niej piosenkarza Serge’a Gainsbourga.

Jane Birkin and Serge Gainsbourg
Jane Birkin and Serge Gainsbourg
Jane Birkin and Serge Gainsbourg
Źródło: Mirrorpix

Miłość do muzyki przerodziła się w coś więcej i już w 1971 r. para powitała na świecie córkę Charlotte-Lucy, która jest znaną francuską aktorką. Możemy ją kojarzyć z filmów takich jak "Złośnica", "Dziękuję ci, życie", "Cementowy ogród", "Jan Eyre", "Love, etc" czy "I żyli długo i szczęśliwie".

Charlotte Gainsbourg
Charlotte Gainsbourg
Charlotte Gainsbourg
Źródło: Getty Images Europe

Jane Birkin została znaleziona martwa w swoim domu

Jane Birkin zagrała w ponad 80 filmach i wydała 15 albumów muzycznych. Aktorka jeszcze w maju odwołała koncerty, z powodów zdrowotnych.

"Zawsze byłam wielką optymistką i zdaję sobie sprawę, że potrzebuję trochę czasu, aby znów móc być na scenie i z wami" – ten fragment wydanego oświadczenia Birkin przytacza francuski dziennik "Le Parisien".

W niedzielę 16 lipca Jane Birkin została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Paryżu. Informację o jej śmierci podały gazeta "Le Parisien" i telewizja BFM, powołując się na osoby bliskie artystce, a także agencja Reutera.

Jane Birkin z córką Charlotte
Jane Birkin z córką Charlotte
Jane Birkin z córką Charlotte
Źródło: Corbis Entertainment

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości