Nie żyje aktor znany z "Na Wspólnej". Maciej Kujawski miał 70 lat. Był polskim głosem Kubusia Puchatka

Nie żyje gwiazdor "Na Wspólnej"
Nie żyje gwiazdor "Na Wspólnej"
Źródło: Getty Images
W czwartek 25 maja 2023 roku media obiegła tragiczna wiadomość. W wieku 70 lat zmarł Maciej Kujawski, którego widzowie mogą znać z takich produkcji jak "Na Wspólnej", czy "Prawo Agaty". O śmierci poinformował w oficjalnym poście Teatr Kwadrat, z którym artysta był związany od lat.

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 roku w Warszawie. Był absolwentem liceum im. Józefa Wybickiego w Warszawie. W 1979 roku rozpoczął karierę aktorską w teatrze na warszawskiej Woli. Od 1986 roku do śmierci był związany z Teatrem Kwadrat.

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Nie żyje Maciej Kujawski

Maciej Kujawski zmarł w nocy z 24 na 25 maja 2023 roku. Obecnie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci artysty. Wielu Polaków doskonale znało jego głos, bowiem od 2022 roku użyczał go znanemu i uwielbianemu Kubusiowi Puchatkowi.

"Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku. (...) Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju. [...] Nigdy nie zapomnimy Twojej scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak "Szalone nożyczki", "Sługa dwóch Panów", "Ośle lata", "Mój przyjaciel Harvey", "Przyjazne dusze", "Przez park na bosaka" - czytamy w oświadczeniu.

Zmarł Maciej Kujawski

Informacja o śmierci Macieja Kujawskiego szybko obiegła media. Artyści, współpracownicy, znajomi i fani składają kondolencje rodzinie i publicznie wyrażają ogromny żal i smutek.

"Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze, zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował. Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju" - czytamy w oświadczeniu Teatru Kwadrat.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości