Nie żyje Maciej Luśnia. Gwiazdor "Różyczki" miał 56 lat

Nie żyje Maciej Luśnia
Nie żyje Maciej Luśnia
Źródło: Getty Images
Krakowski Teatr Komedia oraz Szkoła Aktorska SPOT przekazali tragiczną wiadomość o śmierci Macieja Luśni, znanego artysty. Zagrał w takich produkcjach jak "Karol — człowiek, który został papieżem", "Różyczka", "Śmierć jak kromka chleba", "Niewidzialna wojna", "Polityka", czy "Pętla". Z nieoficjalnych informacji wynika, że gwiazdor zginął w wypadku samochodowym.

Maciej Luśnia urodził się 28 listopada 1968 roku w Krośnie. Był absolwentem PWST w Krakowie, gdzie ukończył wydział aktorski w 1991 roku. Jego kariera obejmowała występy w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, gdzie zagrał w licznych spektaklach reżyserów takich jak Jerzy Jarocki, Agnieszka Glińska czyTadeusz Bradecki.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Maciej Luśnia nie żyje

Informacja o śmierci Macieja Luśni pojawiła się w mediach 26 maja 2024 roku. Na ten moment nieznana jest dokładna data ani przyczyna zgonu aktora. Nieoficjalnie mówi się o wypadku samochodowym.

"Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego przyjaciela i aktora — Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną. Żegnamy Cię Twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia": Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu" - czytamy w poście na Facebooku.

Na słowa pożegnania zdecydowali się również przedstawiciele Szkoły Aktorskiej SPOT.

"Z wielkim smutkiem otrzymaliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego wykładowcy Macieja Luśni. Dyrekcja Krakowskich Szkół Artystycznych oraz wykładowcy składają Żonie, oraz Synowi, najszczersze kondolencje".

Maciej Luśnia - kim był?

Maciej Luśnia zdobył popularność dzięki występom w licznych serialach, filmach i sztukach teatralnych. Był również aktywnym reżyserem i wykładowcą. Od 1998 do 2018 roku prowadził zajęcia w prywatnej szkole aktorskiej SPOT w Krakowie, gdzie reżyserował spektakle dyplomowe, w tym "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Od 2015 roku współpracował z Krakowskim Teatrem Komedia, gdzie reżyserował i występował w wielu sztukach​.

Oprócz działalności aktorskiej, Maciej Luśnia był również zaangażowany w tworzenie muzyki, co udokumentowano m.in. na kasecie "Śpiąca Królewna" wydanej w 1996 roku.

Śmierć Macieja Luśni to wielka strata dla polskiej sceny teatralnej i filmowej. Jego twórczość i wkład w rozwój sztuki na długo pozostaną w pamięci wielu ludzi.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości