Nie żyje Marc Gilpin. Gwiazdor filmu "Szczęki" zmarł po długiej chorobie

Marc Gilpin
Marc Gilpin nie żyje
Źródło: Getty Images
Tragiczne wieści obiegły media. Po długiej walce z chorobą zmarł Marc Gilpin, dziecięcy gwiazdor najbardziej znany z filmu "Szczęki 2". Artysta odszedł 29 lipca 2023 roku w Dallas. Smutne wieści potwierdziła jego siostra. Ostatnia z trójki przedwcześnie zmarłego rodzeństwa.

Marc Gilpin urodził się 26 września 1966 roku. Jak podają media, karierę aktorską rozpoczął w wieku 4 lat występując w reklamach. Kilka lat później pojawił się w "Grzmocie", popularnym programie rozrywkowym dla dzieci. O artyście szybko zrobiło się głośno i wróżono mu świetlaną przyszłość. Niestety życie miało dla niego zupełnie inny plan.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Nie żyje Marc Gilpin

Marc Gilpin zmarł 29 lipca 2023 roku. Miał zaledwie 56 lat. Od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem mózgu, a jego najbliżsi, ze względu na trudną sytuację materialną, do ostatnich chwil zbierali fundusze na leczenie. W mediach społecznościowych zaroiło się od kondolencji dla rodziny i wspomnień o artyście.

"Spoczywaj w pokoju Marc. Każdy, kto mnie zna, wie, że uwielbiam 'Szczęki' i 'Szczęki 2'. Oto on z aktorką/modelką Martą Swatek. Ich wspólne sceny były się najbardziej znanymi i moimi ulubionymi. Zagrał także potężną rolę w filmie 'Surviving'. W rolach głównych występują także Molly Ringwald, Zach Galligan, Ellen Burstyn, Marsha Mason, Paul Sorvino, River Phoenix. Film, który wyprzedza swoją epokę. Był bratem gwiazdy 'Frazier', Peri Gilpin, kolejnym moim ulubieńcem. Cóż za utalentowana rodzina. 'Szczęki 2' były pierwszym filmem, który zobaczyłem na dużym ekranie jako małe dziecko. Brałem wszystkie moje figurki i odgrywałem wszystkie części w pokoju. Tam, gdzie to wszystko się zaczęło. Tak się cieszę, że mogłem z nim porozmawiać, dał mi najlepszą radę i był najmilszym facetem. Wysyłam modlitwę do jego rodziny. Szybuj z aniołami Marc" - napisał za pośrednictwem Instagrama jego przyjaciel, David Morwick.

Marc Gilpin - kim był?

Marc Gilpin wystąpił w takich produkcjach jak "Thunder", "Gdzie jest Willy:, "Licencja na zabijanie", czy "Srebrne łyżki", jednak to rola w mrożącym krew w żyłach horrorze "Szczęki 2" przyniosła mu największą popularność. Ostatni raz na szklanym ekranie pojawił się w 1989 roku. Niedługo później w jego domu pojawiły się pierwsze kłopoty finansowe. Aktor walczył z glejakiem, jednym z najcięższych do wyleczenia nowotworów mózgu. Mimo licznych zbiórek, ogromnego wsparcia najbliższych i woli walki, odszedł mając zaledwie 56 lat.

Marc Gilpin był jednym z czwórki rodzeństwa. Jego młodsza siostra zmarła w 2017 roku w wieku 48 lat, druga siostra zaś trzy lata później mając 57 lat.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości