Gwiazdy

Nie żyje Michael Moritz, były mąż Pauliny Młynarskiej. "Wspaniały kolega w radiu i w życiu"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Nie żyje Michael Moritz, były mąż Pauliny Młynarskiej

Nie żyje Michael Moritz. Był dziennikarzem muzycznym. Pochodził ze Stanów Zjednoczonych. W latach 2007-2010 był mężem Pauliny Młynarskiej. Mężczyzna współpracował z Radiem Kampus. To właśnie koledzy z rozgłośni ze smutkiem poinformowali o jego śmierci, opisując zasługi dziennikarza.

Wieść o śmierci Michaela Moritza pojawiła się na Facebooku Radia Kampus późnym popołudniem 18 listopada 2022. Dziennikarz był związany z rozgłośnią przez osiem lat. Mimo pochodzenia prowadził swoje audycje po polsku.

Mariusz Kozak o śmierci babci i relacji z tatą
Mariusz Kozak o śmierci babci i relacji z tatą Mariusz Kozak z "Gogglebox. Przed telewizorem" o śmierci babci i relacji z tatą. Ich relacje diametralnie się zmieniły

Nie żyje Michael Moritz. Z czego zasłynął?

Michael Moritz przyleciał do Polski w 1997 roku. Zajmował się biznesem. Otwierał w naszym kraju lokale popularnej sieci Subway. Przed pracą w Radio Kampus związany był m.in. z Radiem Jazz i Radiem PiN.

"Zmarł świetny radiowiec, znawca amerykańskiej muzyki, dj i wspaniały kolega. Z Radiem Kampus Michael był od 2014 roku - prowadził niedzielną audycję Mike Check! Michael jako Amerykanin prowadzący audycje po polsku był na pewno inspiracją dla wielu młodszych kolegów radiowców. Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimi Hendrix, Nelly, Panterę i Milesa Davisa" - opisali dziennikarza koledzy z Radia Kampus.

Radiowcy przeżywają stratę bliskiego im człowieka. Opisali, jaki był w bezpośrednim kontakcie.

Michael był też zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu. Jest nam smutno. Żegnamy i dziękujemy... 

Michael Moritz był mężem Pauliny Młynarskiej

Żoną Michaela Moritza była Paulina Młynarska. Para poznała się w 2005 roku w programie "Miasto Kobiet". Pobrali się dwa lata później. Zakochani nie unikali fotoreporterów. Towarzyszyli sobie na różnych przyjęciach i chętnie pozowali w tamtym czasie do wspólnych zdjęć. Jednak już w 2010 roku wzięli rozwód.

Pod informacją o śmierci dziennikarza pojawiły się komentarze jego słuchaczy. To poruszające wyznania, świadczące o tym, jaki wpływ na odbiorców miał jego gust muzyczny.

"Legenda… W ostatnich latach Radia PiN prowadził MFA - midnight funk association, dla nastoletniej mnie to było odkrycia i coś absolutnie oryginalnego, nie było wcześniej ani później takiej audycji, ani takiej muzyki w żadnym polskim radiu. Wielka szkoda…." - czytamy na Facebooku.

"Brak słów... Od lat z ogromną przyjemnością słuchałem jego audycji. RIP, Michael" - dodał wierny fan.

Michael Moritz był mężem Pauliny Młynarskiej Źródło: mwmedia

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości