Nie żyje Tomasz Kwiatkowski. Był perkusistą grupy Cree

Nie żyje Tomasz Kwiatkowski. Był perkusistą grupy Cree
Nie żyje Tomasz Kwiatkowski. Był perkusistą grupy Cree
Źródło: Getty Images/Facebook
Muzycy z grupy Cree poinformowali o śmierci członka zespołu. Tomasz Kwiatkowski był perkusistą zespołu, współpracował również z Gangiem Olsena czy Kulisz Trio. Muzyk miał 52 lata. Jak na razie nie podano przyczyny śmierci.

Tomasz Kwiatkowski był znanym polskim perkusistą. Przez lata współpracował z takimi zespołami jak Cree, Kulisz Trio czy gang Olsena. W czwartek wieczorem w mediach pojawiła się informacja o jego śmierci. Zespół Cree wydał oświadczenie na Facebooku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Tomasz Kwiatkowski nie żyje. Muzyk miał 52 lata

Członkowie grupy Cree poinformowali o śmierci przyjaciela.

"Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość... Nie żyje Tomasz Kwiatkowski... Słów brakuje... Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich... Spoczywaj w pokoju Kwiatek" - napisali muzycy.

Liderem grupy Cree jest syn Ryśka Riedla — Sebastian Riedel. Tomasz Kwiatkowski dołączył do grupy w 2004 r. Wspólnie wydali pięć płyt. Perkusista zakończył współpracę z grupą w 2016 r.

Tomasza Kwiatkowskiego na Facebooku pożegnał również Adam Kulisz z grupy Kulisz Trio.

"Odszedł Tomek Tomasz 'Kwiatek' Kwiatkowski. Dobry człowiek, świetny muzyk. W październiku skończyłby 53 lata. Dziękuje Tom, że parę lat mi towarzyszyłeś na muzycznych szlakach. Mieliśmy płytę nagrać chopie... Spoczywaj w pokoju" - czytamy.

Pod postami pojawiło się wiele komentarzy internautów.

"Wspaniały człowiek, straszne", "Spoczywaj w pokoju Tomku", "Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich", "Tomek był świetny, wspaniale wymiatał na bębnach", "Niech ci ziemia lekką będzie" - czytamy.

Tomasz Kwiatkowski debiutował z zespołem Zbig Band w 1988 r. i Szafa Gra w 1994 r. W 1995 r. zastąpił Zbyszka Szczerbińskiego w zespole Gang Olsena. Przez lata pracy współpracował z m.in. Katarzyną Gaertner, Karin Stanek, Andrzejem Urnym & Chuligani i Blues Power.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości