Nowe fakty ws. zdrowia żony Dawida Kubackiego. Głos zabrał ojciec skoczka

Dawid Kubacki
Nowe fakty w sprawie żony Dawida Kubackiego
Źródło: Getty Images
Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu, o czym poinformował jej mąż, Dawid Kubacki. Skoczek dla chorej żony przerwał zawody Pucharu Świata i wrócił do Polski, by być przy ukochanej. Teraz w sprawie wypowiedział się jego ojciec. Zdradził, że Marta Kubacka miała problemy z sercem.

Dawid Kubacki w poniedziałkowe popołudnie wyjaśnił fanom, dlaczego w niedzielę przerwał zawody Pucharu Świata w Vikersund i w trybie natychmiastowym wrócił do Polski. Skoczek, który miał szansę na wygranie Kryształowej Kuli, przyznał, że jego żona walczy obecnie o życie w jednym ze szpitali, a jej stan określił jako ciężki. Oczy wszystkich Polaków skierowały się wówczas ku sławnej parze, a życzenia zdrowia dla Marty Kubackiej przesłał sam Andrzej Duda.

Zobacz także: Kim jest Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego?

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Stanisław Karpiel-Bułecka pokazał nam swój rodzinny dom
Źródło: Co za Tydzień

Ojciec Dawida Kubackiego o zdrowiu Marty Kubackiej

Teraz głos w sprawie zabrał Edward Kubacki, czyli ojciec Dawida Kubackiego. Mężczyzna w rozmowie z "Super Expressem" wyjawił, że Marta Kubacka trafiła do szpitala w niedziele z poważnymi zaburzeniami serca. Jej mąż przebywał jeszcze wtedy w Norwegii, ale od razu po dostaniu tej smutnej wiadomości, spakował się i przyleciał do kraju.

Polski Związek Narciarski stanął na wysokości zadania.

"Gdyby było trzeba, wysłalibyśmy po niego nawet prywatny odrzutowiec" – powiedział "Super Expressowi" Jan Winkel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

"Nie ma teraz znaczenia, kiedy Dawid wróci na skocznię. Niech zajmuje się żoną. Tylko to się liczy" - dodał.

Dawid Kubacki tym samym przedwcześnie zakończył swój sezon, by poświęcić się w całości rodzinie. Skoczek nie wystąpi na zbliżających się zawodach w Lahti oraz Planicy.

Marta Kubacka trzy miesiące temu urodziła dziecko

Marta i Dawid Kubaccy stanowią jedno z najbardziej zgranych i jednocześnie tajemniczych małżeństw w polskim świecie sportu. Para bardzo rzadko pokazuje się razem publicznie i raczej stroni od show-biznesu. Żona popularnego skoczka jest natomiast bardzo aktywna na Instagramie, gdzie publikuje rodzinne kadry.

Polecamy: Dawid Kubacki zawsze mógł liczyć na wsparcie żony, teraz ona walczy o życie. Historia miłości

To właśnie też za pomocą mediów społecznościowych Dawid Kubacki poinformował o tym, że jego żona trafiła do szpitala.

"Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - czytamy na profilu sportowca.

Marta i Dawid Kubaccy poznali się jeszcze na studiach. Para w 2019 roku pobrała się w jednej z podhalańskich miejscowości, a rok później na świat przyszła ich pierwsza córeczka Zuzanna. Małżeństwo doczekało się jeszcze drugiej pociechy, córeczki Mai, która urodziła się na początku stycznia tego roku. Dawid Kubacki nie ukrywał radości z powiększenia rodziny. To właśnie bowiem najbliżsi są dla niego najważniejsi.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości