Ojciec Meghan Markle wyszedł ze szpitala. Powiedział o swoim stanie zdrowia

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Ojciec Meghan Markle wyszedł ze szpitala

Ojciec Meghan Markle opuścił szpital, do którego trafił po tym, jak przeszedł rozległy udar mózgu. Thomas Markle, który od lat jest skłócony ze sławną córką, poinformował zagraniczne media o swoim stanie zdrowia. Niestety nie jest z nim najlepiej. "Mam szczęście, że żyję" - przyznał.

Thomas Markle trafił do szpitala w tamtym tygodniu po tym, jak stracił w domu przytomność. Ojciec żony księcia Harry'ego został szybko przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie. Ten wysiłek na szczęście się opłacił. Okazało się też, że 77-latek doznał rozległego udaru mózgu. Teraz ojciec Meghan Markle opuścił szpitalne mury i poinformował media, jak się czuje.

Ojciec Meghan Markle wyszedł ze szpitala. "Mam szczęście, że żyję"

Thomas Markle planował wziąć udział w jubileuszu 70-lecia Elżbiety II na początku czerwca w Londynie, jednak plany pokrzyżował mu jego stan zdrowia. Tuż po wyjściu ze szpitala ojciec Meghan Markle zamienił kilka słów z dziennikarzami. Przyznał, że żyje jeszcze tylko dzięki dobrym ludziom, którzy udzielili mu szybkiej pomocy.

"Jestem ogromnie wdzięczny i wiem, jakie mam szczęście, że żyję" - mówił w rozmowie z reporterem "Daily Mail".

Były hollywoodzki reżyser przyznał, że udar wyrządził wiele szkód w jego mózgu. Thomas Markle do tej pory ma jeszcze problemy z wysławianiem się, a po samej operacji porozumiewał się z lekarzami, pisząc na kartkach. Zapowiedział jednak, że chce podjąć walkę i w pełni odzyskać mowę.

"Chcę wyzdrowieć. Jestem tak szczęśliwy, że dostałem tak niesamowitą opiekę i miłość. Dziękuję wszystkim" - dodał.

Wiktoria Nowakowska z "Projekt Lady" o ojcu. "Powoli akceptuję, że nigdy nie będę go mieć"
Wiktoria Nowakowska z "Projekt Lady" o ojcu. "Powoli akceptuję, że nigdy nie będę go mieć" Źródło: co za tydzień

Ojcem Meghan Markle opiekuje się jej przyrodnie rodzeństwo

Meghan Markle od dawna jest skłócona z ojcem, który wcześniej nie szczędził jej gorzkich słów na łamach mediów. Thomas Markle bez ogródek przyznał, że od kiedy jego córka związała się z księciem Harrym, przestała interesować się swoją rodziną. Konflikt pomiędzy byłym reżyserem a aktorką jest na tyle zaawansowany, że Thomas Markle nie przyjechał do Wielkiej Brytanii na ślub celebrytki z wnukiem Elżbiety II.

Obecnie mężczyzną zajmują się jego inne dzieci: córka Samantha oraz syn Tom.

"Będę tu dla taty i zrobię wszystko, aby pomóc mu w jego drodze do wyzdrowienia. To był straszny szok dla wszystkich, ale tata jest silnym mężczyzną i jest zdeterminowany, aby wyzdrowieć" - mówił Tom Markle, który odebrał schorowanego ojca ze szpitala.

Według informacji jednego z brytyjskich biografów rodziny królewskiej Meghan Markle nawet nie zadzwoniła do ojca, gdy ten doznał udaru. Jej przyrodnia siostra Samantha wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że zły stan zdrowia Thomasa Markle jest efektem dużego stresu w kontaktach z księżną Sussex.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości