Olivier Janiak wystąpił w teledysku z Kasią Stankiewicz. "Nie do końca mogło się to podobać naszym partnerom"

Olivier Janiak 24 lata temu wystąpił w teledysku z Kasią Stankiewicz. Zaskakujące kulisy spotkania
Źródło: "Co Za Tydzień"
Olivier Janiak 24 lata temu wystąpił w teledysku do utworu autorstwa zespołu Varius Manx. W klipie wideo zagrał wiele romantycznych scen z Kasią Stankiewicz. W wydaniu magazynu "Co Za Tydzień" prezenter i piosenkarka opowiedzieli o kulisach powstania teledysku.

Olivier Janiak znany jest jako dziennikarz i prezenter telewizyjny, a także konferansjer. Jednak ukończył studia w innym kierunku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego kariera związana była również z modelingiem.

Olivier Janiak wystąpił w teledysku z Kasią Stankiewicz

Kasia Stankiewicz śpiewała z zespołem Varius Manx w latach 1996-2000, później robiła karierę solową, a po latach wróciła do koncertowania z grupą. Olivier Janiak w rozmowie z wokalistką wspomniał, że pamięta czasy studenckie, gdy chciał iść na koncert zespołu i zaskoczyła go skala zainteresowania publiczności tym wydarzeniem.

"Chciałem się dostać na wasz koncert. No po prostu mówię, przyjdę godzinę przed koncertem, kupię bilet. I takich naiwnych było ze 2000 przed klubem. Ja wtedy zrozumiałem skalę wrażenia tej muzyki" - powiedział.

Piosenka "Orła cień" stała się legendarnym przebojem Varius Manx, ale Olivier Janiak przypomniał sobie o utworze pt. "Teraz i tu".

"Bardzo szczególna piosenka, proszę państwa. Dlaczego Kasiu może być dla mnie szczególna? Zgadnij" - zwrócił się do swojej rozmówczyni.

"Nie muszę zgadywać. Oliwier jako młody chłopak, wchodzący w dorosłość, bardzo nieśmiały, znalazł się na planie teledysku do piosenki 'Teraz i tu'. I my zagraliśmy tam parę, co nie do końca mogło się podobać naszym partnerom" - stwierdziła Kasia Stankiewicz.

"Ale to była tylko sztuka, muzyka" - odpowiedział dziennikarz.

"Sztuka, ale to wyglądało, my zagraliśmy tak wiarygodnie, że wiesz..." - odparła artystka.

W teledysku tajemniczy mężczyzna, którego gra Olivier Janiak, odtrąca kobietę, którą zagrała Kasia Stankiewicz. Dziennikarz przyznał, że był zestresowany występem w klipie.

Byłem zestresowany, stremowany i po dziś dzień trudno mi sobie uświadomić tak piękną przygodę
- podsumował Olivier Janiak.

Varius Manx o sile ich piosenek

Olivier Janiak pojechał do Krakowa, by porozmawiać z zespołem Varius Manx o ich jubileuszu. Grupa w tym roku świętuje 35 lat działalności. Muzycy, zakładając kapelę, nie zastanawiali się, ile przetrwają na rynku.

Zakładając kapelę, chcesz grać fajną muzykę, pokazywać się ludziom. Po 35 latach nadal jesteśmy z kolegami, nawet nadal jest trema. [...] Przymierzamy się do nowych piosenek. One już powstały. Kasia w tej chwili wejdzie do studia i nagra nowy materiał. Ludzie oczekują, że artysta będzie kreatywny, że cały czas ma coś do powiedzenia. Nie tylko odcina kupony
- opowiedział Sławomir Romanowski.

Olivier Janiak zapytał Kasię Stankiewicz, co jest magicznego w muzyce lat 90., że działa na słuchaczy jak magnes? Piosenkarka powołała się na wartości, jakimi kieruje się Varius Manx.

"Prawda. Wiesz, mi się wydaje, że jak ludzie robią sztukę dla sztuki, a nie po to, żeby się zgadzał Excel, no to zawsze to przetrwa próbę czasu. [...] Młodość wsiąka. Jak przychodzą na nasze koncerty różni wiekowo ludzie, to najczęściej pojawiają się informacje, że są dziećmi stworzonymi właśnie w latach 90. przy piosenkach Varius Max. Tak że to bardzo miło" - powiedziała wokalistka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Olivier Janiak

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości