Olivier Janiak świętuje 25-lecie stacji TVN. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Olivier Janiak

Olivier Janiak zaczął pracę w stacji TVN nie jako prezenter, a jako... pracownik działu reklamy. Na kanapie "Dzień Dobry TVN" opowiedział o swoich początkach. Zobaczcie kadr z jego pierwszych wystąpień przed kamerą.

Olivier Janiak był gościem "Dzień Dobry TVN". Razem z Moniką Olejnik i Ewą Drzyzgą wspominali początki swojej pracy. Jak to się stało, że absolwent Wydziału Prawa i Administracji skończył jako prowadzący jednego z najbardziej kultowych programów stacji TVN? Poznajcie historię gospodarza magazynu "Co za Tydzień".

Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"
Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!" Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"

Olivier Janiak i jego początki w TVN

Olivier Janiak pracę w stacji TVN rozpoczął w 1999 roku. Wziął udział w castingu do "Big Star Party", ale... go nie wygrał.

"Okazało się, że prezes Mariusz Walter, oglądając z panią Bożeną Walter taśmy z tego nagrania dostrzegli mnie, ponieważ patrzyłem spod byka na kamerę, a to był modowy nawyk, bo skracałem kąt padania światła" - mówił na kanapie "Dzień Dobry TVN".

Gwiazdor trafił do działu reklamy.

"Okazało się, że całkiem nieźle mi tam idzie, że ludzie lubią się ze mną komunikować, że przez telefon jestem wiarygodny i przekonujący, no i tak się stało".

Już dwa lata później Olivier Janiak został prowadzącym "Co za Tydzień".

"Mam przywilej wielki, jestem szczęściarzem (...) poznałem najbardziej wybitne postaci kultury i sztuki, z którymi mogłem usiąść i porozmawiać" - mówił.

A jak wyglądał podczas pierwszych zdjęć? Zobaczcie. Bardzo się zmienił?

Olivier Janiak
25 lat TVN. Olivier Janiak wspomina początki pracy Olivier Janiak Źródło: Dzień Dobry TVN

Olivier Janiak - sylwetka

Olivier Janiak urodził się 17 maja 1974 roku w Krotoszynie i tak naprawdę nazywa się Piotr Michał Janiak. Dlaczego przybrał pseudonim? Imię nadała mu koleżanka, z którą pracował w jednym z wrocławskich pubów, żeby nie mylić go z innymi barmanami o imieniu Piotr. I tak zostało.

Olivier Janiak od 2001 roku prowadzi magazyn "Co za Tydzień", ale to nie wszystko. W 2021 roku prowadził uwielbiany przez widzów program "Power Couple". Sprawdza się także w roli konferansjera. Ostatnio poprowadził m.in. Top of The Top Sopot Festival. W 2005 roku wystąpił w "Tańcu z gwiazdami" i wygrał pierwszą edycję, tańcząc w parze z Kamilą Kajak. Gościnnie wystąpił również w serialu "BrzydUla" czy "Niania" oraz w filmach "Kochaj i tańcz" i "Teraz albo nigdy!".

Od 2006 roku jest producentem charytatywnego kalendarza "Dżentelmeni", z którego dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.

W 2003 roku poślubił Karolinę Malinowską, a owocami ich miłości sa synowie: Fryderyk, Christian i Julian.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA/Andras Szilagyi

Pozostałe wiadomości