Orlando Bloom spotkał się z ukraińskimi dziećmi. Opublikował poruszające zdjęcia

Aktor przebywa obecnie w Mołdawii
Orlando Bloom spotkał się z dziećmi z Ukrainy
Źródło: Phillip Faraone/Getty Images
Orlando Bloom pojechał do Mołdawii, gdzie spotkał się z dziećmi z Ukrainy i ich opiekunami. Aktor zaapelował także do swoich fanów. "Oni potrzebują waszej pomocy" - napisał na Instagramie i opublikował poruszające zdjęcia.

Ukraina wciąż jest w stanie wojny po tym, jak najechały na nią rosyjskie wojska. Żołnierze Władimira Putina bombardują ukraińskie miasta i strzelają do lokalnej ludności, łamiąc tym samym liczne prawa międzynarodowe. Nasi Zachodni sąsiedzi dzielnie walczą o niepodległość swojego kraju, często przypłacając to życiem. Codziennie do Polski i innych państw, które graniczą z Ukrainą, przyjeżdżają tysiące uchodźców, którym pomagają wolontariusze. Z jedną z najbardziej znanych organizacji humanitarnych od lat jest związany znany hollywoodzki aktor. Orlando Bloom wyjechał do Mołdawii, gdzie spotkał się z ukraińskimi dziećmi.

Orlando Bloom pojechał do Mołdawii

Orlando Bloom od 2007 roku działa na rzecz UNICEF i aktywnie wspiera osoby potrzebujące. Teraz mąż Katy Perry poleciał do graniczącej z Ukrainą Mołdawii, by spotkać się z dziećmi i ich rodzinami, które uciekły przed Wojną. Maluchy bardzo ucieszyły się z wizyty aktora, ochoczo się do niego przytulały i układały z nim kostki w kolorach flagi Ukrainy.

Orlando Bloom opublikował zdjęcia z dziećmi na swoim Instagramie. Dodał do tego przejmujący wpis. 

"Od początku wojny na Ukrainie niemal co sekundę dziecko staje się uchodźcą. Jestem w Mołdawii z UNICEF i spotykam się z rodzinami, które zostały zmuszone zostawić wszystko w poszukiwaniu bezpieczeństwa" - napisał.

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Orlando Bloom już wcześniej pomagał Ukrainie

Aktor zaznaczył, że mieszkańcy Ukrainy potrzebują pomocy i zaapelował do swoich fanów, by ci wspierali zbiórki na ich rzecz. Fani w komentarzach nazwali go nawet bohaterem. W podobnym tonie wypowiedziała się również Katy Perry, która od 2020 roku jest jego żoną.

"Mój bohater i wielu innych" - napisała Katy Perry.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Orlando Bloom wyciągnął pomocną dłoń w stronę Ukraińców. W 2016 roku, bez informowania o tym mediów, pojechał do Donbasu, by wspierać mieszkańców miast, które zostały odbite z rąk prorosyjskich separatystów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Phillip Faraone/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości