John Travolta nie mógł powstrzymać łez. Łamiącym głosem mówił o zmarłych przyjaciółkach

Oscary 2023. John Travolta łamiącym głosem mówił o zmarłych koleżankach i kolegach
Oscary 2023. John Travolta łamiącym głosem mówił o zmarłych koleżankach i kolegach
Źródło: Los Angeles Times
Oscary 2023 zostały rozdane. W czasie trwania gali było wiele poruszających momentów, m.in. "In Memoriam" poświęcony zmarłym już aktorom i aktorkom. John Travolta nie krył łez, kiedy wspominał zmarłe przyjaciółki, czyli Olivię Newton-John i Kirstie Alley.

95. gala rozdania Oscarów już za nami. Ceremonię wręczenia statuetek mogliśmy oglądać w nocy z niedzieli na poniedziałek. Podczas uroczystości nie zabrakło wyjątkowych momentów, jak przemówienie  Ke Huy Quan, który otrzymał Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Wszystko wszędzie naraz".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Źródło: TVN

Oscary 2023. John Travolta łamiącym głosem wspominał zmarłych aktorów

Niestety, w tym roku Polacy nie otrzymali żadnej statuetki, czego spodziewał się reżyser polskiego filmu nominowanego do Oscara "IO" — Jerzy Skolimowski, o czym wspominał podczas tegorocznej gali Orłów. Mimo tych niepowodzeń galę z rozdania Oscarów oglądała publiczność na całym świecie.

Jednym z najbardziej poruszającym momentów, była zapowiedź "In Memoriam", czyli specjalnej części gali, poświęconej pamięci aktorów i aktorek, których już z nami nie ma. Tę część zapowiadał John Travolta, który nie mógł ukryć wzruszenia.

Gwiazdor łamiącym się głosem mówił o swoich przyjaciółkach — Olivii Newton-John i Kirstie Alley, które zmarły w ubiegłym roku.

"W tej branży mamy rzadki luksus robienia w życiu tego, co kochamy, a czasem robienia tego z ludźmi, których pokochaliśmy. Ponieważ dzisiejsza noc jest świętem pracy i osiągnięć naszej społeczności oraz minionego roku, właściwe jest, abyśmy świętowali tych, których straciliśmy, którzy poświęcili swoje życie swojemu rzemiosłu, zarówno przed, jak i za kamera. Dzięki ich niezmierzonemu wkładowi każdy z nich pozostawił indywidualny i niezatarty ślad. Dotknęli naszych serc. Sprawili, że się uśmiechnęliśmy i stali się drogimi przyjaciółmi, którym zawsze pozostaniemy beznadziejnie oddani" - mówił aktor.

Oscary 2023. John Travolta o Olivii Newton-John i Kristie Alley

Przypomnijmy, że John Travolta przyjaźnił się z Olivią Newton-John jeszcze od lat 70. XX wieku. To właśnie ten aktorski duet odegrał główne role w jednym z najbardziej kultowych musicali "Grease". W filmie aktorzy grali nastolatków, których połączyło uczucie, mimo różnych statusów społecznych.

Film wypromował wiele piosenek, które możemy usłyszeć w radiach do dziś, jak np. "You're That One I Want", którą John Travolta i Olivia Netwon-John śpiewali po latach na różnych wydarzeniach, na których byli razem.

John Travolta i Olivia Newton-John
John Travolta i Olivia Newton-John
John Travolta i Olivia Newton-John
Źródło: Getty Images North America

Z Kristie Alley aktor poznał się podczas pracy przy filmie "I kto to mówi" pod koniec lat 80. Para szybko załapała świetny kontakt, co widzowie mogli zobaczyć podczas kolejnych części filmu, a było ich aż 3. Niestety, aktorka zmarła w grudniu ubiegłego roku z powodu nowotworu jelita grubego.

John Travolta i Kristie Alley
John Travolta i Kristie Alley
John Travolta i Kristie Alley
Źródło: Getty Images North America

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Los Angeles Times

podziel się:

Pozostałe wiadomości