Ostatnia wola Romana Kłosowskiego została spełniona. Potrzebna była ekshumacja

Roman Kłosowski
Roman Kłosowski spoczął obok żony
Źródło: MWMEDIA
W końcu udało się zrealizować ostatnią wolę Romana Kłosowskiego. Jego żona została pochowana obok niego. Para była związana ze sobą przez imponujące 58 lat. Przez prawie dekadę ciało Krystyny Kłosowskiej spoczywało w innym miejscu.

Roman Kłosowski to wybitny aktor, który odnosił sukcesy zarówno w dramatycznych, jak i komediowych rolach. Największą popularność przyniosła mu postać Maliniaka w kultowym serialu "Czterdziestolatek". Oprócz występów w filmach i serialach Roman Kłosowski również święcił triumfy na deskach teatru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą
Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Roman Kłosowski pochowany obok żony

Roman Kłosowski odszedł 11 czerwca 2018 roku. Aktor pragnął być pochowany obok żony Krystyny Kłosowskiej, która zmarła kilka lat wcześniej. Syn starał się spełnić ostatnią wolę ojca w 2020 roku, ale plany te pokrzyżowała pandemia.

"Niestety, koronawirus zniweczył te plany" - powiedział "Super Expressowi" Tomasz Kłosowski.

Jednak w końcu udało mu się zrealizować ten zamiar. Przeniósł ciało matki i pochował obok ojca w grudniu. Ekshumacja odbyła się wcześniej, a konieczna była także nowa urna, ponieważ ta poprzednia była już zniszczona. Niestety, trzeba było czekać do maja na napisy na płycie nagrobnej, ponieważ takie były przewidziane terminy. Płyta z grobu matki, która wcześniej znajdowała się na Cmentarzu Górczyńskim, została przekazana zarządcy cmentarza.

Teraz syn Romana Kłosowskiego szykuje się na wyjątkową uroczystość - odsłonięcie pomnika jego ojca. Ta ceremonia odbędzie się na placu Wolności w Białej Podlaskiej 29 września 2023 roku.

Roman i Krystyna Kłosowscy – historia miłości

Historia miłości Romana i Krystyny Kłosowskich zaczęła się przypadkowo. Aktor prowadził poradnię dla kandydatów na studia przy teatrze w Szczecinie. To tam pojawiła się Krystyna, jego przyszła żona. Młoda kobieta marzyła o tym, by również zostać aktorką i próbowała dowiedzieć się, czy ma talent i predyspozycje. Miała wówczas 24 lata.

Roman Kłosowski poczuł, że ma aktorski potencjał. Jednakże, zamiast kierować ją na scenę, poradził jej, żeby wybrała rolę... jego żony. Kilka miesięcy później para stanęła już na ślubnym kobiercu. Roman i Krysia wzięli udział w romantycznej ceremonii w Policach nad Zalewem Szczecińskim. Wkrótce potem stali się rodzicami jedynego syna Tomasza.

Para żyła razem jak w bajce, pełni miłości i szczęścia, aż do momentu, kiedy "śmierć ich rozłączyła". Roman Kłosowski nigdy nie potrafił odzyskać spokoju po utracie swojej ukochanej Krystyny. Ona była dla niego całym światem. Poza pracą, która była jego pasją, to ona była jego największą miłością. Kiedy nadszedł czas jego odejścia, wiedział, że po drugiej stronie czeka na niego jego ukochana żona, która odeszła pięć lat wcześniej.

Roman Kłosowski
Roman Kłosowski
Roman Kłosowski
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości