Pałac Kensington przerywa milczenie. Wydano oświadczenie ws. księżnej Kate

Księżna Kate
Księżna Kate
Źródło: Getty Images Europe
Pałac Kensington skomentował ostatnie doniesienia na temat leczenia księżnej Kate. Według najnowszych plotek Kate Middleton wyjechała z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy ze znanej kliniki onkologicznej. W tej sprawie wydano już oświadczenie.

Księżna Kate ostatni raz była widziana publicznie w Boże Narodzenie w 2023 roku. Miesiąc później żona księcia Williama przeszła operację jamy brzusznej. Dopiero pod koniec marca br. Kate Middleton w specjalnym oświadczeniu wyznała, że lekarze wykryli u niej nowotwór, w związku z czym jest poddawana chemioterapii zapobiegawczej. Przyszła królowa miała wrócić do pełnienia służbowych obowiązków, gdy tylko poczuje się lepiej, jednak jej powrót wciąż się przedłuża. Wiele mówi się nawet o tym, że księżna Kate może już nawet nigdy nie wrócić do pracy na rzecz monarchii.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Kalendarium choroby księżnej Kate Middleton
Kalendarium choroby księżnej Kate. Kate Middleton ma nowotwór
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Pałac Kensington wydał oświadczenie ws. leczenia księżnej Kate

Nikt nie wie, jak dokładnie przebiega leczenie księżnej Kate, a rodzina królewska nie wypowiada się w sprawie jej zdrowia. Ostatnio w sieci pojawiły się doniesienia, że żona księcia Williama od dawna przebywa poza Wielką Brytanią. Kate Middleton ponoć ma obecnie przebywać w Houston, w nowoczesnej placówce onkologicznej MD Anderson Cancer Center.

Niedługo po rozpowszechnieniu się tej plotki, Pałac Kensington postanowił przerwać milczenie. Królewski rzecznik w komentarzu dla Yahoo Enterteiment z 10 czerwca 2024 roku pokreślił, że te informacje nie są prawdziwe. Przedstawiciel księżnej Kate i księcia Williama dodał, że przyszła królowa ma prawo do prywatności i z tego względu Pałac Kensington nie będzie zabierał głosu na temat leczenia.

Nie będziemy udostępniać żadnych dalszych prywatnych informacji medycznych. Księżna ma prawo do prywatności medycznej tak jak my wszyscy.
- czytamy.

Księżna Kate leczy się w specjalistycznej klinice onkologicznej w USA?

Oświadczenie Pałacu Kensington nie powstrzymało jednak dalszych spekulacji. Wielu internautów twierdzi bowiem, że personel medyczny księżnej Kate oraz jej ochrona są stale widywani właśnie pod ośrodkiem w Houston. Warto podkreślić, że w przeszłości w MD Anderson Cancer Center leczyło się wiele gwiazd: w tym między innymi nieżyjący już gitarzysta Eddie Van Halen i znany tenisa Chris Evert.

Klinika leczenia nowotworów w Houston nie zabrała stanowiska w sprawie księżnej Kate. Osoba z otoczenia żony księcia Williama w rozmowie z "Harper’s Bazaar" odniosła się natomiast do kwestii powrotu Kate Middleton do pełnienia obowiązków. Kobieta wyznała, że obecnie nie są podejmowane rozmowy na ten temat, a wszystkie plotki z tym związane są nieprawdziwe.

"Nie ma żadnych informacji na temat powrotu Kate, ponieważ w tej chwili koncentrujemy się w 100 procentach na jej zdrowiu - sugerowanie, że nie wróci do swojej roli, jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Takie rozmowy po prostu nie mają miejsca. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, wznowi swoją pracę" - ujawniła informatorka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości