Patricia Kazadi o nieuleczalnej chorobie. "Kilka razy jeździłam na ostry dyżur"

Autor:
Urszula
Grabowska
Patrycja Kazdai o chorobie

Patricia Kazadi na dwa lata zniknęła z show-biznesu. Okazało się, że jest chora na endometriozę. Ostatnio udzieliła głośnego wywiadu, w którym opowiedziała o walce z chorobą i problemach w jej zdiagnozowaniu.

Patricia Kazadi, to aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Prowadziła m.in. "You Can Dance" w stacji TVN. Już w październiku tego roku po kilkuletniej przerwie wraca do pracy w show-biznesie i zadebiutuje w roli prowadzącej "Perfect Picture" na TVN7. W związku z tym postanowiła udzielić wywiadu dla "Wysokich Obcasów", w którym opowiedziała,  co działo się z nią przez ostatnie dwa lata i jak wygląda jej walka z endometriozą.

Patricia Kazadi o walce z chorobą

Gwiazda w wywiadzie zdradziła, kiedy zaczęły się jej problemy ze zdrowiem. Początkiem złego samopoczucia Patricii Kazadi był 2017 rok, kiedy rozstała się z byłym partnerem. Objawy wtedy nasiliły się.

"Nieświadoma choroby z coraz większą trudnością wykonywałam kolejne zobowiązania zawodowe. Wiedziałam, że coś jest nie tak. Oprócz dolegliwości bólowych miałam wrażenie, jakbym nie była w swoim ciele" - powiedziała.

Patrycja Kazadi postanowiła szukać pomocy u specjalistów, jednak każdy odsyła ją do kolejnego, nie znajdując przyczyny tak złego samopoczucia gwiazdy. W 2020 roku z powodu złego stanu zdrowia musiała zawiesić swoją działalność zawodową.

"Ból był już taki, że z sypialni do kuchni czołgałam się na łokciach. Ciągnął w dół uda albo promieniował w górę, odbierał oddech. Był uporczywy, jakby ktoś zaciskał mi klatkę piersiową, albo czułam kłucia tak mocne, aż traciłam równowagę. Myślałam, że mam zawał. Kilka razy jeździłam na ostry dyżur" - powiedziała.

Zrezygnowana ciągłymi, nieefektywnymi wizytami u lekarzy Patricia Kazadi, jak sama mówiła, zamknęła się w domu i z bólu nie wychodziła z pokoju. Wtedy pojawił się dla niej ratunek, jej przyjaciółka Sonia.

"Po dwóch tygodniach zadzwoniła moja przyjaciółka Sonia zaniepokojona, że nie ma ze mną kontaktu, że zniknęłam z mediów społecznościowych. Mówię jej, że nie ma o czym gadać, bo się sypie i chyba oszalałam, bo czuję, że umieram, a rzekomo jestem zdrowa. A ona: 'Nie pitol, tylko mów mi teraz, co się dzieje'. No to mówię, opisuje objawy. A Sonia na to, że jej koleżanka miała podobnie. Dała jej mój numer, a ta do mnie zadzwoniła. Po prawie dwóch latach cierpień nie od lekarza, tylko od obcej dziewczyny, przez telefon, usłyszałam: 'To mi wygląda na endometriozę'" - dodała.

Patricia Kazadi dostała się do lekarza koleżanki, który okazał się specjalistą w endometriozie. Gwiazda uzyskała odpowiednią pomoc i leczenie, które pozwoliło jej na powrót do świata show-biznesu.

Patricia Kazadi o nowym programie "Perfect Picture"
Patricia Kazadi o nowym programie "Perfect Picture"

Patrycja Kazadi prowadzącą "Perfect Picture"

Już w październiku na antenie TVN7 pojawi się nowy program "Perfect Picture", w którym osiem gwiazd będzie walczyć o zrobienie najlepszego zdjęcia. Uczestnicy przekonają się, że w fotografii chodzi nie tylko o światło, kadry, ale przede wszystkim o historię i emocje, które składają się na zrobienie idealnego zdjęcia. W każdym odcinku gwiazda będzie musiała wykonać dwa tematyczne zdjęcia. Kto zyska miano najlepszego fotografa? Przekonamy się już wkrótce.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości