Patrick Yoka wyjątkowo pożegnał Marzenę Kipiel-Sztukę. Partner Agnieszki Dygant pracował z nią przez wiele lat

Patrick Yoka, Marzena Kipiel-Sztuka
Patrick Yoka, Marzena Kipiel-Sztuka
Źródło: MWMEDIA
Patrick Yoka zjawił się na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki. Ukochany Agnieszki Dygant zwykle nie pokazuje się publicznie, jednak tym razem zrobił wyjątek i postanowił pożegnać koleżankę z serialu. Na uroczystości zabrakło natomiast Andrzeja Grabowskiego.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Słynna aktorka zmarła 9 czerwca 2024 roku w wieku zaledwie 58 lat. W czwartek 13 czerwca na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy odbył się pogrzeb artystki, na którym zjawiły się prawdziwe tłumy. Wśród żałobników byli między innymi Renata Pałys oraz Patrick Yoka, czyli partner Agnieszki Dygant.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Patrick Yoka pożegnał Marzenę Kipiel-Sztukę

Patrick Yoka chroni swoją prywatność i bardzo rzadko pojawia się publicznie. Nie chodzi razem z ukochaną Agnieszką Dygant na wydarzenia branżowe i trzyma się z daleka od blasku fleszy. Mężczyzna pojawił się jednak na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki. Patrick Yoka bowiem doskonale znał zmarłą i przez lata pisał odcinki do serialu, w którym grała.

Warto podkreślić, że z ekipy "Świata według Kiepskich" na pogrzebie serialowej Halinki pojawili się tylko partner Agnieszki Dygant oraz Renata Pałys. Na uroczystości zabrakło między innymi Andrzeja Grabowskiego, który w kultowej produkcji wcielał się w męża Marzeny Kipiel-Sztuki. Żałobnicy usłyszeli podczas ostatniego pożegnania aktorki wzruszające słowa.

"Szanowni państwo, bądźcie z Marzeną, odwiedzajcie ją, bo ona was kochała. Proszę, pamiętajcie o niej, bo najważniejsza jest pamięć. Zapamiętajcie ją tak jak ze 'Świata według Kiepskich', bo taka była. To wyjątkowa kobieta. Przez tydzień to planowała. Nawet pogodę sobie załatwiła" - usłyszeli zgromadzeni.

Marzena Kipiel-Sztuka chorowała na nowotwór

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki zgodnie z jej wolą był uroczystością świecką. Aktorka została skremowana i życzyła sobie, by żałobnicy przyszli ubrani na kolorowo. Podczas ostatniego pożegnania do nieba zostały wypuszczone wielobarwne balony, a Renata Pałys wygłosiła wzruszające przemówienie.

"Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego 'Świata według Kiepskich'. Poznałam ją tu, w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ją na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne sceny były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować. W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona" - mówiła Renata Pałys podczas pogrzebu.

To właśnie Renata Pałys kilka dni wcześniej potwierdziła mediom śmierć ukochanej przyjaciółki z serialu. Wyznała wówczas, że Marzena Kipiel-Sztuka od dłuższego czasu miała problemy ze zdrowiem, jednak ukrywała to przed fanami. Podczas pogrzebu bliscy zmarłej zdradzili dziennikarzom "Super Expressu", że aktorka chorowała na nowotwór.

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze
- powiedzieli bliscy gwiazdy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości