Paul Sorvino nie żyje. Zasłynął rolą w "Chłopcach z ferajny"

Paul Sorvino nie żyje
Paul Sorvino nie żyje
Źródło: James Devaney/WireImage
Paul Sorvino zmarł w poniedziałek 25 lipca. Aktor zyskał ogólnoświatową sławę dzięki roli gangstera Pauliego Cicero w filmie Martina Scorsesego "Chłopcy z ferajny". O śmierci artysty poinformował media jego menadżer. Paul Sorvino miał 83 lata.

Paul Sorvino zmarł w wieku 83 lat. Amerykanin włoskiego pochodzenia w swojej karierze aktorskiej najczęściej grał gangsterów, jednak w rzeczywistości był bardzo wrażliwy. Artysta potrafił grać na fortepianie, a jego największymi pasjami były poezja, malarstwo i opera. Już jako nastolatek trafił do Amerykańskiej Akademii Muzycznej i Teatralnej w Nowym Jorku, zakochał się w teatrze i w 1964 roku zadebiutował na Broadwayu. W sumie jako aktor pracował ponad 50 lat.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Paul Sorvino nie żyje. Żona i fani żegnają go na Instagramie

Paul Sorvino urodził się w 1939 roku na nowojorskim Brooklynie, zmarł natomiast w poniedziałek nad ranem 25 lipca 2022 roku w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych. O śmierci aktora poinformował jego menadżer, Roger Neal, który przekazał tę smutną wiadomość agencji Associated Press. Paul Sorvino zmarł w wieku 83 lat z przyczyn naturalnych.

Jednego z największych gwiazdorów współczesnego Hollywood pożegnała na Instagramie jego żona, Dee Dee Sorvino. Wdowa po aktorze opublikowała wzruszający wpis oraz ich wspólne zdjęcie.

"Jestem całkowicie zdruzgotana. Miłość mojego życia i najwspanialszy człowiek, jaki kiedykolwiek żył, odszedł. Mam złamane serce" – napisała na Instagramie wdowa po Paulu Sorvino.

Pod postem pojawiło się mnóstwo kondolencji.

"Tak mi przykro, wysyłam dużo miłości dla całej waszej rodziny";

"To wielka strata dla świata kina, Dee Dee łączymy się z tobą w bólu, będziemy się za niego modlić";

"Szczere kondolencje, mój ulubiony aktor" - czytamy w komentarzach.

czt_15
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Paul Sorvino miał artystyczną rodzinę. Jego córka zdobyła Oscara

Paul Sorvino był znany z takich filmów, jak między innymi: "Chłopcy z ferajny", "Nixon", "Romeo i Julia", a także bardzo popularnego w USA serialu "Prawo i porządek". Aktor miał udane nie tylko życie zawodowe, ale także prywatne. Artysta dwa razy brał ślub, a owocami jego pierwszego małżeństwa jest trójka dzieci, która podobnie jak on, związała swoje życia ze światem filmu.

Najstarsza córka Paula Sorvino, Mira Sorvino, w 1996 roku zdobyła Oscara za występ w filmie "Jej wysokość Afrodyta". Jego druga córka Amanda Sorvino napisała scenariusz do filmu "The Trouble with Cail", w którym zagrał syn aktora, Michael Sorvino. Sam Paul Sorvino również wystąpił w tej produkcji i zajął się jego reżyserią.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: James Devaney/WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości