Paulina Krupińska-Karpiel – wiek, szkoła, kariera, związki, dzieci

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusaczyk

Paulina Krupińska-Karpiel to Miss Polonia i Miss Universe. Obecnie można ją oglądać w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN". Prywatnie jest żoną muzyka Sebastiana Karpiel-Bułecki i mamą dwójki dzieci. 

Paulina Krupińska-Karpiel – wiek, dzieciństwo

Paulina Krupińska urodziła się w 1987 r. w Warszawie. Gimnazjum ukończyła w Piastowie, a liceum im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie. Jako kierunek studiów wybrała pedagogikę specjalną. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale także animatorem społeczno-kulturalnym.

O swoich rodzicach Paulina wielokrotnie wypowiadała się w samych superlatywach. Dali jej ogromną miłość i akceptację, co, jak podkreśla w wywiadach, zbudowało ją nie tylko jako człowieka, ale przede wszystkim silną kobietę.

Paulina w wieku szkolnym udzielała się sportowo. Debiutowała także w piłkarskich zawodach jako trzynastolatka. Miłość do sportu towarzyszy jej każdego dnia.

Paulina Krupińska-Karpiel – kariera

Paulina Krupińska od dziecka związana była z modelingiem. Jako nastolatka brała udział w kampaniach reklamowych, pokazach mody, była także muzą projektanta Jarosława Szado. Pojawiała się na okładkach gazet, takich jak: Hot Moda czy Shape. Pierwszym sukcesem na konkursach piękności była wygrana w 2004 r. na Foto Models Poland, natomiast od 2012 r. jej kariera nabrała tempa. To wtedy otrzymała tytuł Miss Mazowsza, który był przepustką na ogólnopolski konkurs Miss Polonia, gdzie finalnie zwyciężyła. 

W 2013 r. reprezentowała Polskę na konkursie Miss Universum, na którym otrzymała nagrodę i tytuł Miss Photogenic. 

Paulina Krupińska była najdłużej panującą Miss w historii konkursu. Okazało się, że aż 4 lata piastowała to zaszczytne stanowisko, bowiem nie odbył się kolejny konkurs. Związane to było z aferą finansową i oszustwami wokół konkursu oraz tym, że musiano wyłonić nowych członków zarządu.

Modelka umiejętnie wykorzystała dany jej czas. Od 2013 r. zaczęła pojawiać się w telewizji śniadaniowej jako prowadząca program. W 2014 r. postanowiła związać się z TVN. W ramach stacji TVN Style prowadziła program „Klinika urody”, w którym pomagała kobietom poczuć się dobrze we własnej skórze i odzyskać piękno. 

W 2016 r. udało się jej nagrać wyjątkowy program podróżniczy, wyruszyła bowiem w daleką drogę do Świętej Doliny Inków, leżącej w peruwiańskich Andach. Razem z Pauliną widzowie mogli zobaczyć niezwykłe miejsca, poznać fascynujących ludzi, dowiedzieć się, jakie potrawy jedzą mieszkańcy i poznać ich zwyczaje.

W 2018 r. z kolei, wykorzystując swoje wykształcenie pedagogiczne, jak i fakt, że była świeżo upieczoną mamą, razem z lekarzem Pawłem Grzesiowskim poprowadziła program „Jak wychować i nie zwariować”, który emitowany był na antenie TVN Style. Wspólnie przyglądali się rodzinom, biorącym udział w programie i wskazywali najlepsze rozwiązania problemów, z którymi na co dzień stykali się rodzice.

Od marca 2020 r. Paulina Krupińska-Karpiel występuje w programie Dzień Dobry TVN, gdzie razem z Damianem Michałowskim współprowadzi poranne i weekendowe wydania. 

Paulina Krupińska o ochronie prywatności dzieci i hejcie
Paulina Krupińska o ochronie prywatności dzieci i hejcie Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Paulina Krupińska-Karpiel – związki, mąż, dzieci

Paulina Krupińska początkowo związana była przez kilka lat z bratem aktorki Alicji Bachledy-Curuś, a mianowicie z Tadeuszem. Doszło nawet do zaręczyn, jednak finalnie para postanowiła się rozstać w 2014 r. nie podając przyczyny. 

Modelka marzyła zawsze o dużej rodzinie, bardzo chciała mieć dzieci. W wywiadzie z Najsztubem wspominała, że ma w telefonie ok. 2 tys. zdjęć dzieci i  marzy, żeby przed 30. urodzinami urodzić pierwsze. Wspominała wówczas, że nie ma dla niej znaczenia nawet kolejność zdarzeń, którą sobie kiedyś wymarzyła, czyli zaręczyny, ślub i dzieci. Wystarczył jej jedynie kandydat, który miałby podobne marzenia jak ona.

Sebastian Karpiel-Bułecka był także po poważnych związkach z Alicją Bachledą-Curuś i Kayah. Z Pauliną początkowo połączyła ich przyjaźń, dopiero z czasem przyszło wielkie uczucie. Pierwszy raz razem pokazali się na weselu przyjaciółki Pauliny, czyli Rozalii Mancewicz. 

Ich związek, jak każdy inny przeżywał lepsze i gorsze chwile, ale prezenterka zapewnia po latach spędzonych wspólnie, że dziś docenia, że nie poddała się w walce o tę miłość. Sebastian jako artysta bywa czasem trudny i pogrążony w swoim świecie, ale jednocześnie jest wspaniałym partnerem, przyjacielem i ojcem. Oboje szanują także swoje prawo do realizacji pasji i rozwoju zawodowego, więc wspierają się w dążeniu do celu.

W lipcu 2015 r.  Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka zostali po raz pierwszy rodzicami. Na świat przyszła ich córeczka Antonina, a o jej narodzinach napisała jako pierwsza Kayah. W 2017 r. w ich domu pojawił się synek, Jędrzej. 

Dopiero w 2018 r. zakochani zdecydowali się wziąć ślub. Zrobili to w tajemnicy, w dość nietypowym dniu tygodnia, czyli w czwartek. Oboje ubrani byli w klasyczne stroje góralskie, a zdjęciem z ceremonii podzielili się z fanami. 

Obecnie dzielą swoje życie pomiędzy Warszawę, a Zakopane. Paulina przyjeżdża na nagrania do "Dzień Dobry TVN", z kolei Sebastian koncertuje w całej Polsce z zespołem "Zakopower".

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusaczyk

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości