Paweł Deląg o polskiej delegacji w Kijowie. "W głowie obrazy Warszawy z '44"

Paweł Deląg skomentował na Instagramie wizytę Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie
Paweł Deląg skomentował na Instagramie wizytę Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Paweł Deląg odniósł się do wizyty Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Aktor nie ukrywał, że cała sytuacja przypomniała mu obrazy z II wojny światowej.

Ukraina od trzech tygodni jest w stanie wojny po tym, jak najechały na nią rosyjskie wojska. Ukraińskie miasta są bombardowane, żołnierze Władimira Putina strzelają także do ludności cywilnej. Nasi wschodni sąsiedzi dzielnie bronią suwerenności swojego kraju, a ich bohaterstwo jest szeroko opisywane w mediach całego świata. Najwięksi politycy próbują wpłynąć na bieżące wydarzenia, nakładając na Rosję kolejne sankcje. Do stolicy Ukrainy udała się też międzynarodowa delegacja. 

Paweł Deląg o sytuacji politycznej na świecie: Dzieje się

Paweł Delag odniósł się na swoim Instagramie do wtorkowych wydarzeń z Kijowa. Z wizytą do stolicy okupowanej Ukrainy udała się bowiem delegacja, w której uczestniczyli: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, a także premierzy Czech i Słowenii. Politycy spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem. 

"W tle, w głowie, obrazy Warszawy z 44. A z drugiej strony, jak reagować na nieprawdopodobną, brutalną wojnę, jaką Putin wzniecił w Ukrainie? Ba, w sercu Europy? Odważnie! A rozsądek?" – pisał Paweł Deląg.

Aktor przypomniał też, że 15 marca Rosja została wykluczona z Rady Europy, a pod koniec miesiąca wizytę w naszym kraju ma odbyć prezydent USA, Joe Biden.

Paweł Deląg podsumował to krótko:

"Dzieje się".

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Paweł Deląg stracił przyjaciela z Ukrainy. Mężczyznę zastrzelili Rosjanie

Paweł Deląg nie pierwszy raz wypowiedział się w sprawie wojny w Ukrainie. Aktor w przeszłości występował w rosyjskich produkcjach, ma też wielu przyjaciół w Ukrainie. Niedawno przyznał, że jeden z nich zmarł podczas ostrzeliwania przez Rosjan.

"Nasz kolega Andriej, rekwizytor, wspaniały, uczynny, dobry człowiek i już go z nami nie ma. Zabili goKto to zrobił? Jakiś konkretny człowiek w mundurze rosyjskiej armii? Kto odpowiada za to zabójstwo? Jak ma na imię?! Andriej wyszedł, po prostu, aby coś kupić do jedzenia dla rodziny. Osierocił swoich bliskich. A ile jest takich jak on? Niewinnych ofiar? Wyrazy współczucia dla całej rodziny, dla przyjaciół" - pisał poruszająco jakiś czas temu na Instagrmie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości