Wołodymyr Zełenski przed laty wystąpił w Polsce. Nagranie podbija sieć

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Wołodymyr Zełensky wystąpił kilka lat temu w Polsce

Wołodymyr Zełenski, zanim w 2019 r. objął urząd prezydenta Ukrainy, był znanym satyrykiem i aktorem. Mało kto wie, że przed laty polityk wystąpił również w Polsce we wrocławskiej Hali Stulecia, a teraz nagranie podbija sieć.

Od ponad dwóch tygodni w Ukrainie trwa wojna. Cały świat obserwuje heroiczną walkę Ukraińców pod przywództwem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy dzielnie stawiają czoła rosyjskim agresorom. Przywódca Ukrainy stał się bohaterem i symbolem walki o wolność swoich obywateli, a jego droga do kariery jest idealnym scenariuszem na film.

Wołodymyr Zełenski wystąpił w Polsce

Wołodymyr Zełenski swoją karierę zaczynał jeszcze w latach 90. Był komikiem i satyrykiem związanym z najpopularniejszą grupą kabaretową działającą w krajach rosyjskojęzycznych. Później został współwłaścicielem przedsiębiorstwa producenckiego, które współpracowało z telewizją 1+1. W niedługim czasie został prowadzącym programu "Weczirnij kwartał", a także pisał scenariusze do innych programów.

Co ciekawe, polityk wystąpił również w kilku filmach, w tym w 2015 r. pojawił się w produkcji "Słuha narodu", który jak się okazało, przedstawiał jego późniejszą historię. Film opowiada o losach Wasyla Petrowycza Hołoborod´ki, nauczyciela historii, który w wyniku zbiegu okoliczności objął urząd prezydenta Ukrainy.

Niedługo później, bo już w 2017 r. współpracownicy Wołodymyra Zełenskiego wystąpili o rejestrację partii politycznej o nazwie — Słuha narodu, a w 2019 r. polityk wygrał wybory prezydenckie w Ukrainie.

Zobacz nagranie:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Filmik jest hitem sieci

Teraz w sieci niezwykłą popularnością cieszy się nagranie, na którym widzimy Wołodymyra Zełenskiego we wrocławskiej Hali Stulecia. W skład grupy Wołodymyra Zełenskiego wchodzili Jewgienija Koshewoya, Elena Krawets, Aleksandera Pikałowa, Jurija Krapowa, Siergieja Kazanina, Jurija Koryawczenkowa i Miki Fatałow.

Na nagraniu widzimy fragment programu grupy "Studio Kwartał 95", które było niezwykle popularne w krajach należących do byłego Związku Radzieckiego. Według słów świadków sala podczas koncertu grupy Wołodymyra Zełensky'iego miała być wypełniona po brzegi.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Future Publishing

Pozostałe wiadomości