Gwiazdy

Paweł Deląg poruszająco o odejściu ojca od rodziny. "Zaplanował inny model życia"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Paweł Deląg o stracie ojca

Paweł Deląg otworzył się na temat swojej rodziny. W rozmowie z Moniką Jaruzelską zwierzył się, że podziwia swoją matkę, która musiała udźwignąć brzemię samotnego macierzyństwa. Ojciec aktora pewnego dnia opuścił rodzinę. Gwiazdor opowiedział, jak brak taty wpłynął na jego życie.

Paweł Deląg urodził się i wychował w Krakowie. Ma młodszą siostrę Dorotę, która również jest aktorką oraz dwóch synów. Rodzeństwo spędza ze sobą wolny czas. Rodzina jest dla nich ważna. W najnowszym wywiadzie Paweł Deląg opowiedział o tym, co go zbudowało.

Paweł Deląg o stracie ojca. Co czuje po latach?

Paweł Deląg pojawił się w programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej", w którym wyznał, że gdy miał 15 lat jego ojciec postanowił odejść od rodziny. Mimo ciężkich chwil aktor poradził sobie z tą stratą.

Odszedł, zaplanował sobie trochę inny model swojego życia. Myślę, że w dłuższej perspektywie dobrze mi to zrobiło, bo musiałem ogarnąć pewne rzeczy. Wiadomo, że zostają wyrwy, ale uważam, że te nasze słabe miejsca, to, co nas boli albo jest dla nas trudne, tak naprawdę jest wszystkim, co nas potem buduje

Podczas rozmowy Paweł Deląg podkreślił, jak bardzo szanuje kobiety w swojej rodzinie, które stanęły na wysokości zadania i opiekowały się dziećmi.

"Swoje babcie i swoją mamę bardzo wysoko cenię. One były wojowniczkami. Było trudno, szczególnie na początku lat 80. Moja mama naprawdę miała dużo roboty, dużo pracy z nami" - dodał.

Wcześniej, w wywiadzie dla ohme.pl, aktor też wychwalał swoją mamę.

"Jak każdy rodzic ma oczywiście swoje zalety i wady, ale dziś z perspektywy dojrzałego faceta wiem, ile jej zawdzięczam. Wychowywałem się w trudnym czasie PRL-u, a jednak ona potrafiła wnieść wiele dobra i radości do naszego życia: mojego i młodszej siostry Doroty. Jak większość kobiet w latach osiemdziesiątych toczyła codzienny bój o to, byśmy mieli, co jeść, chodzili czysto ubrani i dobrze się uczyli" - opowiadał.

Natasza Urbańska o rodzicach i wsparciu najbliższych
Natasza Urbańska o rodzicach i wsparciu najbliższych Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Poniżej zdjęcie z rodzinnego albumu aktora. Pozują jego rodzice w 1968 roku.

Paweł Deląg kocha córkę siostry jak własną. Relacja z Dorotą Deląg

Paweł Deląg i jego siostra mają bardzo piękną i bliską relację. Wspierają się, podróżują razem, ich dzieci również bardzo się lubią. W mediach społecznościowych rodzina Delągów udostępnia mnóstwo zdjęć i filmów, na których możemy zobaczyć, jak się przy sobie czują.

Dzieci są do nas bardzo podobne. Sarę kocham jak własną córkę, Dorota kocha moich chłopców. Teraz głównym zadaniem jest organizacja wspólnego czasu. Razem spędzamy wakacje. Mamy też tradycję obiadów. Mamy grupę na jednym z komunikatorów: "My Delągi". Dorota świetnie gotuje

Rodzeństwo miało okazję zagrać razem w ukraińskim serialu "Kawa z kardamonem". Paweł Deląg wcielił się w rolę polskiego arystokraty Adama, a na planie przyjął funkcję producenta kreatywnego. Na ekranie jego siostrą została ta prawdziwa! Wspólna praca dała im dużo satysfakcji.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości