Nie żyje aktor występujący w "Na Wspólnej". Paweł Sanakiewicz miał 68 lat

Paweł Sanakiewicz nie żyje
Paweł Sanakiewicz nie żyje
Źródło: Getty Images, Facebook
Paweł Sanakiewicz nie żyje. Smutne informacje przekazali jego koledzy i koleżanki z teatrów, z którymi był związany. Słynny aktor występował jednak także w wielu znanych produkcjach filmowych i telewizyjnych, między innymi w "Na Wspólnej". W słynnym serialu grał aż przez osiem lat. Wcielał się w kierowcę autobusu.

Paweł Sanakiewicz zmarł w czwartek 8 września, zaledwie miesiąc po tym, jak świętował 45-lecie swojej pracy artystycznej. Był aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Jego śmierć nie była spodziewana. Artysta w ostatnim czasie nie narzekał także na problemy ze zdrowiem. Paweł Sanakiewicz zmarł w wieku 68 lat. Do tej pory nie poznaliśmy przyczyny jego śmierci.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Paweł Sanakiewicz nie żyje. Żegnają go koledzy aktorzy

Jako pierwsi informacje o śmierci Pawła Sanakiewicz podali jego koledzy i koleżanki z krakowskiego Teatru Bagatela. Przedstawiciele placówki zdecydowali się na post żegnający zmarłego aktora, który opublikowali na Facebooku.

"PAWEŁ SANAKIEWICZ 'SANAK' odszedł. Wiadomość, która do nas dotarła dziś rano, przepełniła nas bólem i olbrzymim żalem. Odszedł wybitny, mądry, pełen charyzmy i uroku Aktor i Człowiek. Miesiąc temu wspólnie świętowaliśmy jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Pawła. W 'Kotce na gorącym blaszanym dachu' wcielał się w postać Dużego Taty – rola niezwykła, trudna, kunsztowna i przejmująca, której Paweł nadał dojmujący, indywidualny rys. Takie były postaci kreowane przez Pawła" - czytamy we wstępie.

Z dalej części wpisu dowiadujemy się, że Paweł Sanakiewicz był nie tylko świetnym aktorem, ale także bardzo dobrym człowiekiem, na którego zawsze można było liczyć.

Nigdy nie odpuszczał. Nie chodził na artystyczne skróty. Bezkompromisowy jako aktor. Dżentelmen i mentor. Mistrz ubarwiający nasze życie teatralnymi anegdotami, był pełnym pasji i przywiązania do Najbliższych, niezwykłym Przyjacielem, Kolegą, Aktorem. Sanak! Bez Ciebie będzie pusto w Teatrze…
-  napisano na facebookowym profilu "Teatru Bagatela".

Pawła Sanakiewicz pożegnali także jego znajomi z Teatru Proxima w Krakowie.

"Z wielkim żalem żegnamy naszego wspaniałego przyjaciela, PAWŁA SANAKIEWICZA. Paweł stworzył w naszym teatrze kilka wspaniałych ról, m.in. Lukrecji w 'Lubiewie' Michała Witkowskiego i Bednarkową w 'Lękach porannych' Stanisława Grochowiaka. Pawle, dziękujemy za wszystko!" — czytamy na Facebooku krakowskiego teatru.

Paweł Sanakiewicz nie żyje - kim był i w czym zagrał?

Paweł Sanakiewicz przyszedł na świat 3 października 1954 roku w Krakowie i to właśnie z tym miastem był związany przez większość swojego zawodowego życia. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1978 roku. Potem jego kariera nabrała szybkiego tempa. Grał dla wielu teatrów, w tym między innymi dla Bagateli, Teatru im. Julia Słowackiego i Teatru Nowego w Krakowie. Pracował także w teatrach w Kielcach i w Lublinie.

Większość fanów kojarzy go jednak z ról w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Zagrał między innymi w "Chopin. Pragnienie miłości", "Nie było słońca tej wiosny" czy w "Twarzy". Wystąpił także w znanych serialach: "Na Wspólnej", w "Klanie", "Złotopolskich", "Pierwszej miłości", "Mroku", "Czasie honoru" oraz w "Miastach skarbów".

Paweł Sanakiewicz miał na swoim koncie także wiele ról dubbingowych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images, Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości