Nergal triumfuje w sporze ze żłobkiem. Plac zabaw został zlikwidowany

Nergal
Nergal triumfuje w sporze ze żłobkiem. Nie będzie ogródka dla dzieci
Źródło: Getty Images / MWMEDIA
Jakiś czas temu głośno było w mediach na temat niezadowolenia Nergala, który sprzeciwiał się sąsiadowaniu z placem zabaw należącym do pobliskiego żłobka. Teraz sprawa ma swój ciąg dalszy. Okazuje się, że kontrowersyjny muzyk dopiął swego.

Nergal, czyli Adam Michał Darski, jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Jest również producentem muzycznym. Gwiazdor może pochwalić się członkostwem w Akademii Fonograficznej ZPAV i byciem laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka za album "Evangelion" z 2009 roku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Katarzyna Nosowska opowiedziała o nowej płycie "Degrengolada"

Nergal dopiął swego

Adam Darski kilka miesięcy temu otwarcie wyraził swoje niezadowolenie związane z działalnością żłobka zlokalizowanego na terenie jego miejsca zamieszkania na warszawskim Powiślu. Artysta skarżył się wówczas na hałas oraz nieprzyjemne zapachy, które, jak twierdzi, generowały dzieci przebywające w placówce.

"Dzisiaj ZNOWU obudziły mnie wrzaski dziatwy. W załączniku zdjęcie siatki pełnej pampersów pełnych... gówna. Wszedłem na klatkę i na dzień dobry uderzyła mnie fala smrodu. Sąsiedzi, czy mamy zgodę na takie praktyki?" - napisał w mailu skierowanym do spółdzielni.

Wtedy też Nergal domagał się usunięcia placu zabaw należącego do placówki. Zdaje się, że muzyk dopiął swego, gdyż w wyniku protestów mieszkańców w tym jego samego dyrekcja żłobka zdecydowała o likwidacji ogródka dla dzieci.

Co więcej, mieszkańcy osiedla, na którym mieszka Nergal żądają likwidacji samej placówki. Na razie udało im się doprowadzić do usunięcia ogrodzenia i przywrócenia terenu do części wspólnej. Sprawa trafiła do sądu, który zadecyduje o jej rostrzygnięciu.

Nergal i Doda — historia miłości

Doda i Nergal tworzyli niegdyś jedną z najbardziej gorących par naszego show-biznesu. Jednak niewiele osób wie, jak zaczęła się ich miłość. Gwiazda zauroczyła się liderem zespołu Behemot, po tym jak zobaczyła go po raz pierwszy w programie Kuby Wojewódzkiego. Wkrótce potem doszło do ich pierwszej randki.. Wspomniane spotkanie w realu miało miejsce w restauracji sushi.

Związek Dody i Nergala przyciągał uwagę mediów. Każde ich publiczne pojawienie się było dokumentowane przez paparazzi i dziennikarzy. Szczególnie ważnym momentem w ich związku był 31 grudnia 2009 r., kiedy Nergal poprosił Dodę o rękę.

W 2010 r. u artysty zdiagnozowano białaczkę. Doda była przy nim cały czas, wspierając go podczas walki z chorobą. Zaangażowała się również w poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku kostnego, co przyczyniło się do rekordowego zainteresowania ze strony potencjalnych dawców. Choroba Nergala była jednak dużym wyzwaniem dla ich związku i ostatecznie przyczyniła się do jego zakończenia. Podobno muzyk zerwał z artystką przez telefon. Doda nie ukrywa, że bardzo przeżyła to rozstanie.

Nergal, Doda
Doda i Nergal niegdyś tworzyli zgraną parę
Nergal, Doda
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości