Co stało się z pierwszą żoną Władimira Putina? Od lat nie mieszka już w Rosji

Władimir Putin i Ludmiła Putinowa byli małżeństwem 30 lat
Władimir Putin z pierwszą żoną, Ludmiłą Putinową
Źródło: Sasha Mordovets/Getty Images
Władimir Putin i Ludmiła byli małżeństwem przez 30 lat. Po rozwodzie pierwsza żona prezydenta Rosji wyjechała z kraju i zamieszkała w zabytkowej willi we Francji. Niedawno na bramie posiadłości pojawiły się napisy.

Na Ukrainie obecnie trwa wojna po tym, jak 24 lutego na terytorium naszych wschodnich sąsiadów napadły rosyjskie wojska. Żołnierze Władimira Putina bombardują miasta i strzelają do ludności cywilnej, łamiąc przy tym liczne prawa międzynarodowe. Ukraińcy dzielnie walczą o swój kraj, a ich odwaga jest szeroko komentowana i podziwiana w mediach na całym świecie, które czuwają nad rzetelnym przekazem z linii frontu.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w samej Rosji, gdzie panuje propaganda. Przeciwnicy wojny są ścigani przez władze, a w telewizji, radiu i gazetach panuje proputinowska narracja. Zachód bacznie przygląda się nie tylko poczynaniom samego prezydenta Rosji, ale także jego najbliższemu otoczeniu. Niedawno głos w sprawie wojny w Ukrainie zabrała kochanka Władimira Putina, broniąc go przed krytyką. Teraz na świeczniku znalazła się jego pierwsza żona, która już dawno temu wyjechała z Rosji. 

Władimir Putin i Ludmiła Putina byli małżeństwem przez 30 lat

Władimir Putin bardzo mocno chroni swoje życie prywatne. Prezydent Rosji i jego pierwsza żona Ludmiła Szkrebniewa pobrali się w 1983 roku. Po ślubie kobieta przyjęła nazwisko męża i doczekała się z nim dwóch córek: Marii i Kateriny. Niewiele jednak wiadomo na temat ich wspólnego życia. W wywiadzie do książki "Putin. Droga do władzy" autorstwa Olega Błockiego Ludmiła Putina miała przyznać, że z mężem nie połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Przy okazji powiedziała też, że Władimir Putin początkowo nie tolerował jej zbyt luźnego zachowania się w towarzystwie. Kobieta usunęła się z życia publicznego już w 2008 roku. 

"Pewnego razu byliśmy na prywatce u znajomych. Grała skoczna muzyka, więc dużo tańczyłam i się śmiałam. Po imprezie Wołodia powiedział, że zachowywałam się wulgarnie i on nie może spotykać się z taką kobietą" - wspominała.

Ludmiła Putina i Władimir Putin wzięli rozwód w 2013 roku po 30 latach małżeństwa.

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Ludmiła Putina po rozwodzie wyjechała z Rosji

W trakcie rozwodu prezydent Rosji miał być już w związku ze swoją kolejną partnerką, Aliną Kabajewą. Jego pierwsza żona po rozstaniu również długo nie była sama i związała się z młodszym o niemal 18 lat biznesmenem, Arturem Oczeretnym. Para wzięła ślub w 2016 roku i przeprowadziła się do Anglet we Francji. Od tamtej pory żyją z dala od mediów. 

Była żona Władimira Putina i jej nowy mąż zamieszkali w willi z 1927 roku, wartej bagatela siedem milionów dolarów. Dla przeciwników wojny w Ukrainie nie było problemem odnalezienie zabytkowej posiadłości. Francuskie media niedawno poinformowały, że na bramie domu pojawiły się wyzwiska, kierowane w stronę prezydenta Rosji, malunki w narodowych barwach Ukrainy oraz hasło "chwała Ukrainie".  

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

podziel się:

Pozostałe wiadomości