Piotr Kraśko gościem "Dzień Dobry TVN". Dziennikarz mówi o chorobie i błędach

Piotr Kraśko
Piotr Kraśko wraca do pracy?
Źródło: MWMEDIA
Piotr Kraśko kilka miesięcy temu zniknął z "Faktów" TVN. Czy prezenter planuje wrócić do pracy? Dziennikarz pojawił się w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie odpowiedział na to pytanie i wyjaśnił, co było powodem tego, że musiał wziąć zwolnienie.

Piotr Kraśko nie komentował do tej pory swojego zniknięcia z anteny TVN. Spekulowano, że przyczyną była jazda bez uprawnień. Dziennikarz wielokrotnie za to przepraszał. W "Dzień Dobry TVN" po raz kolejny odniósł się do sprawy.

Piotr Kraśko o jeździe bez prawa jazdy

Piotr Kraśko został skazany za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Musi zapłacić karę 100 tys. zł i ponieść koszty procesu sądowego. Od wyroku nie ma odwołania. Dziennikarz w programie śniadaniowym TVN opowiedział, dlaczego wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy.

"Zaczęło się od tego jak straciłem prawo jazdy i spodziewałem się tego, że no tak: teraz pójdę najpierw po dokument, który mnie uprawnia do zdawania egzaminu, później pójdę na kurs na prawo jazdy, później będę zdawał ten egzamin, od razu stanie się to jakąś historią... może nie teraz. Co oczywiście było błędem. Natychmiast powinienem to zrobić. Jeździłem, oczywiście pomagała mi żona, jeździłem taksówkami, Uberem, w końcu zatrudniliśmy kierowcę i jeździłem z tym kierowcą rok. Później z tego roku zrobiły się 2, 3, 4, 5" - opowiadał Piotr Kraśko.

Dziennikarz przyznał, że sam siadał za kierownicą, co określił jako głupie i nieodpowiedzialne.

"Zdarzało się też tak, że usiadłem za kierownicą i to nie powinno było nigdy się stać. To było głupie, idiotyczne, nieodpowiedzialne" - powiedział w "Dzień Dobry TVN".

Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński o swojej relacji i wystąpieniu w "Dzień Dobry TVN"

Piotr Kraśko o niepłaceniu podatków

Piotr Kraśko w programie "Dzień Dobry TVN" odniósł się także do zarzutu o nieskładanie deklaracji podatkowych jako przedsiębiorca. Proceder wykazała kontrola skarbówki.

"W tym czasie byłem zatrudniony, co jest dość skomplikowaną konstrukcją, w spółce skarbu państwa i na etat, miałem umowę o pracę i część kontraktu była umową pomiędzy spółką a mną prowadzącym działalność gospodarczą. Wszystkie podatki z tytułu pracy na etat były zapłacone. Mówimy o podatkach tych, które dotyczyły części działalności gospodarczej. Kiedy w 2017 roku Urząd Skarbowy w Bydgoszczy zwrócił się z zapytaniem dotyczącym jakiejś liczby faktur, ja zwróciłem się do człowieka, którego wcześniej poprosiłem o prowadzenie wszystkich moich spraw podatkowych, którego darzyłem zaufaniem, żeby przyniósł mi wszystkie stosowne dokumenty" - wyjaśnił prezenter.

Dziennikarz dodał, że powinien uważniej sprawdzać swojego księgowego, ale teraz nauczony na błędach, zatrudni renomowane biuro podatkowe.

"Oczywiście, ja powinienem o wiele wcześniej włożyć więcej staranności w pilnowanie tego, sprawdzać to co miesiąc regularnie. Kiedy on przychodzi i mówi: 'wiesz, ale tej deklaracji może nie być, tej też nie, i tego nie zapłaciłeś podatku", rozumiem, że z nim nie wyprostuję tej sprawy. [...] Znajduję renomowane biuro podatkowe" - mówił Piotr Kraśko.

Piotr Kraśko - dlaczego zniknął z telewizji i czy wróci do pracy?

Piotr Kraśko w "Dzień Dobry TVN" wytłumaczył, że to problemy ze zdrowiem miały być powodem, dla którego zniknął z mediów. Prezenter cierpi na depresję, ale zdecydował się na terapię i przyjmowanie leków.

"To było dla mnie naprawdę szokujące, byłem na wojnach, huraganach, trzęsieniach ziemi. [...] A tu nagle dopada cię taki lęk, który jest jak głaz, który cię gniecie. Nie wiesz, o co chodzi, nie rozumiesz tej sytuacji. Przez 2 miesiące rozmawiałem z 6 osobami. Nie byłem w stanie wyjść z domu. Nie widziałem sensu życia w ogóle. Nie widziałem sensu swojego istnienia" - powiedział prezenter.

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" Dorota Wellman zapytała Piotra Kraśkę, czy wraca do pracy. Ten odpowiedział, że 4 listopada kończy mu się zwolnienie.

"Jestem otoczony fantastycznymi ludźmi. W tej trudnej chwili doznałem niezwykłej, ludzkiej dobroci. I mogę powiedzieć, że kocham 'Fakty'. To jest wspaniały program. I kocham TVN, 'Dzień Dobry TVN' też" - stwierdził niejednoznacznie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości