Piotr Zioła leczył się w szpitalu psychiatrycznym. Teraz opowiedział o swojej chorobie

Piotr Zioła szczerze o swojej chorobie
Piotr Zioła szczerze o swojej chorobie
Źródło: x-news
Piotr Zioła jest znanym polskim muzykiem. 27-latek na pięć lat przerwał swoją karierę, aby powrócić w czerwcu tego roku z nową płytą. Teraz w najnowszym wywiadzie zdradził powód zawieszenia kariery. Muzyk leczył się w szpitalu psychiatrycznym.

Piotr Zioła został zauważony przez publiczność w 2012 roku, kiedy zgłosił się do programu "X-Factor". Mimo że muzyk nie przeszedł do dalszej części programu, po występie spotkał swojego przyszłego menedżera i tak zaczęła się jego przygoda na rynku muzycznym.

Iga Kreft o karierze muzycznej
Iga Kreft o karierze muzycznej
Iga Kreft o karierze muzycznej

Piotr Zioła przebywał w szpitalu psychiatrycznym

W 2016 r. ukazał się jego debiutancki album studyjny pt. "Revolving Door", za który w 2017 r. piosenkarz otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii "Fonograficzny debiut roku". Niedługo później Piotr Zioła zniknął z polskiej sceny muzycznej.

Przez pięć lat nie koncertował, aż do czerwca tego roku, kiedy powrócił z utworem "Błysk", który zapowiada jego drugi album "Wariat". Premiera albumu zaplanowana jest na 4 listopada tego roku. Piotr Zioła w związku ze swoim powrotem udzielił wywiadu dla "Vogue Polska".

27-latek do tej pory nie komentował swojego zniknięcia. Teraz wyjaśnił, że było ono związane z chorobą afektywną dwubiegunową. Pierwsze symptomy zauważył podczas jednego z warszawskich festiwali w 2017 r.

"Grałem na głównej scenie, pod którą czekali moi najbliżsi przyjaciele. (...) Intro kończyło się moim wejściem na scenę. Pamiętam, jak stałem z mikrofonem za kurtyną, muzyka grała, a ja nie mogłem się ruszyć. Dla publiczności to była chwila, dla mnie wieczność. To był dla mnie sygnał ostrzegawczy" - powiedział.

Piotr Zioła opowiedział o chorobie

Dalej Piotr Zioła opowiedział o diagnozie, jaką usłyszał:

"Od dłuższego czasu czułem, że coś się zmieniło, ale nie umiałem tego jeszcze nazwać. Zacząłem szukać pomocy. Gdy mój stan się pogorszył, zgłosiłem się do szpitala psychiatrycznego. Później wracałem tam jeszcze kilkukrotnie. W końcu usłyszałem diagnozę: choroba afektywna dwubiegunowa" - dodał.

To był trudny moment, ale również ogromna ulga. Poszedłem na terapię. Przez kolejne miesiące skupiłem się na poznawaniu siebie i mierzeniu się z moimi lękami
- powiedział muzyk.

Piotr Zioła przygotowuje obecnie premierę swojej nowej płyty "Wariat". W wywiadzie zdradził, dlaczego wybrał taki tytuł.

"To mocne słowo o wielu konotacjach, które ma dla mnie pozytywny wydźwięk. Wariat nie przejmuje się tym, co myślą inni, nie boi się być sobą, ma odwagę czerpać z życia całymi garściami. Nie chcę być już tylko chłopakiem z mikrofonem, który śpiewa ładne piosenki" - zaznaczył.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości