Ralph Kaminski lubi zaskakiwać i eksperymentować z wizerunkiem. Co wiemy o jego życiu?

Ralph Kaminski
Ralph Kaminski
Źródło: MWMEDIA
Ralph Kaminski to polski piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Artysta lubi eksperymentować z wizerunkiem i nie boi się odważnej stylistyki. Porównywany był do Michała Szpaka, który jak sam przyznał, jest jego kuzynem. Co jeszcze wiemy o życiu muzyka?

Ralph Kaminski to artysta wykonujący muzykę z pogranicza popu alternatywnego, czerpiącego z kameralistyki. Jaka była jego ścieżka do osiągnięcia sukcesu? Przeczytajcie koniecznie!

Reszta artykułu poniżej wideo.

Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ralph Kaminski – życiorys

Ralph Kaminski to pseudonim artystyczny Rafała Stanisława Kamińskiego. Urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle, gdzie też się wychował. Jego matka jest nauczycielką. Ojciec opuścił rodzinę, gdy chłopiec był mały. Ma młodszego o siedem lat brata Wiktora. Jego kuzynem jest Michał Szpak, co potwierdził na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Ralph Kamiński bardzo ceni sobie rodzinę i relacje z bliskimi. Tatuaże, które posiada, nazywa "pomnikami" dla osób, które mają w jego życiu szczególne miejsce, czyli mamy, babci oraz brata.

Ralph Kaminski od dziecka kochał muzykę, choć bliski jego sercu był także teatr. Uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec i chodził na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury. Artysta ukończył wokalistykę na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował też na uczelni muzycznej w Rotterdamie. Dokładał wszelkich wysiłków, aby jego kariera nabrała tempa. Zanim tak się stało, pracował jako barista i ekspedient w jednym z salonów Empiku.

Ralph Kaminski – kariera muzyczna

Ralph Kamiński, jak wielu innych artystów, próbował swoich sił w muzycznych talent show. Wystapił w programie "Szansa na sukces", wykonując piosenkę zespołu Perfect "Objazdowe nieme kino". Brał też udział w przesłuchaniach do drugiej edycji talent show stacji TVN "X Factor". Podczas eliminacji wykonał piosenkę Norah Jones "Don’t Know Why". Odpadł na etapie tzw. bootcampu. Na jednym z konkursów muzycznych został dostrzeżony przez Marka Kościkiewicza, który zaproponował mu współpracę menedżerską. Muzyk rozpoczął także współpracę z zespołem My Best Band In The World.

Kariera Ralpha Kamińskiego rozkręciła się na dobre po jego występie podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2016 roku. Wydał debiutancki album studyjny pt. "Morze", który promował singlami: "Podobno", "Zawsze" i "Meybick Song". Rok później gościł już na największych polskich festiwalach muzycznych - Open’er Festival i Orange Warsaw Festival.

W 2019 roku zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując utwory "Witajcie w naszej bajce" z Akademii Pana Kleksa i "Na zakręcie". Ralph także w swoich autorskich utworach niejednokrotnie nawiązuje do świata "Akademii Pana Kleksa" oraz twórczości Jana Brzechwy, jak również Juliana Tuwima czy Andrzeja Korzyńskiego.

W 2019 roku muzyk wydał wydał album pt. "Młodość", który promowały single "Kosmiczne energie" i "Wszystkiego najlepszego" oraz "Czy Ty słyszysz mnie?" nagrany z Darią Zawiałow, Michałem Kushem i Schafterem.

Po pandemicznej przerwie w czerwcu 2021 roku odbył się specjalny spektakl muzyczny Ralph Kaminskiego podczas finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej, będący zapowiedzią nowej płyty z utworami Kory i Maanamu. W październiku wydał płytę "Kora", za którą otrzymał Fryderyki dla artysty roku oraz w kategorii "muzyka poetycka". 2022 rok przyniósł nam kolejny album artysty pt. "Bal u Rafała".

Ralph Kaminski czerpie inspirację z twórczości artystów takich jak: MGMT, Adele, Amy Winehouse, George Michael, Wham!, David Bowie, Culture Club, Diana Ross, ABBA, Blondie, The Human League, Kylie Minogue, Harry Styles czy Tom Odell.

Ralph Kaminski – życie prywatne

Ralph Kaminski strzeże swojej prywatności, dlatego nie wiadomo czy jest w związku. Artysta wspiera społeczność LGBT+ i mocno eksperymentuje ze swoim wizerunkiem, dlatego media spekulują na temat jego orientacji płciowej. Oliwy do ognia dodał incydent, który miał miejsce na gali wręczenia Fryderyków.

Ralph Kaminski został pocałowany w usta na oczach wszystkich przez Krzysztofa Zalewskiego, któremu wręczał nagrodę. Krzysztof Zalewski wyjaśnił, że nie był to zaplanowany ruch, a jedynie spontaniczna reakcja, na przepełniającą go radość i euforię. Mimo to fani chcieli widzieć, czy łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń. Panowie przyznali, że są dobrymi przyjaciółmi i bardzo się lubią, ale pozostaje to w sferach platonicznych. Ralph Kaminski nie określił publicznie swojej orientacji płciowej. W wywiadach podkreśla, że chce, aby roznosiła się wokół niego aura tajemniczości i ważniejsze jest dla niego kreowanie wizerunku scenicznego niż prywatnego.

[...] chcę pielęgnować tę postać, którą kreuję na scenie. Chcę być postacią z bajki
- mówił w wywiadzie udzielonym Plejadzie.

Ralph Kaminski – Instagram

Ralph Kaminski jest obecny w mediach społecznościowych. Na Instagramie znajdziecie go pod nickiem @ralphkaminski. Na profilu arysty próżno jednak szukać informacji ze sfery osobistej

[...] uważam, żeby w mediach społecznościowych nie pokazywać za dużo swojej prywatności. Wolę się skupić na postach dotyczących mojej twórczości. Nie dlatego, że mam brzydko urządzone mieszkanie, ale dlatego, że im więcej pokazuję swojego normalnego życia, tym szybciej ulatnia się ta bajka, którą tworzę. Zresztą każda tajemnica jest bardziej interesująca.
- powiedział muzyk Plejadzie.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości